18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne doniesienia

Koronawirus groźniejszy niż myślimy. Po leczeniu chorzy dalej zarażają?

26.02.2020  19:29
Koronawirus groźniejszy niż myślimy. Po leczeniu chorzy dalej zarażają?
Koronawirus groźniejszy niż myślimy. Po leczeniu chorzy dalej zarażają? Fot: JACK GUEZ/AFP/East News

Koronawirus, który zasiał już śmiertelne ziarno w Chinach, teraz rozprzestrzenia się na resztę świata. Mamy złe wieści w kwestii jego zaraźliwości. 

O tym, że koronawirus jest śmiertelnie niebezpieczny i bardzo zaraźliwy, wiemy już od dawna. Do tej pory wydawało się jednak, że odpowiednie leczenie i kwarantanna wystarczą by zatrzymać chorobę - nic bardziej mylnego.

Już jedna informacja, o tym, że dzieci mogą bezobjawowo przechodzić koronawirusa i tym samym przenosić go na nieświadomych zagrożenia dorosłych, wywołała panikę. Teraz okazuje się, że patogen jest jeszcze trudniejszy do pokonania niż początkowo zakładaliśmy.

Koronawirus koszmarnie niebezpieczny

Zatrważające informacje nadchodzą z prowincji Guangdong, znajdującej się na południu Chin. To właśnie tam specjalistyczne testy wykazały obecność koronawirusa u około 14 procent pacjentów, którzy zostali uznani za zdrowych i opuścili już szpitale!

Możliwe, że w organizmach zwolnionych pacjentów wciąż są wirusy lub fragmenty ich materiału genetycznego. Nie wiadomo, czy mogą zarażać. Koronawirus jest nowym patogenem i wciąż uzupełniamy naszą wiedzę na jego temat

- mówił dyrektor oddziału chorób zakaźnych 8. Szpitala Ludowego w Kantonie Cai Weiping. Do jego placówki trafiło wielu zakażonych koronawirusem.

Ten nowy patogen zdołał już wywołać panikę na całym świecie i zabrać życie tysiącom osób, które wcale nie chciały umierać. Mamy tylko nadzieję, że wiedza ta zostanie uzupełniona, zanim wszyscy zginiemy. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej