18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Shulan jak Wuhan?

Druga fala koronawirusa. Chiny zamykają miasto

Wojciech Kozicki
11.05.2020  09:43
Druga fala koronawirusa w Chinach - Shulan to drugie Wuhan?
Druga fala koronawirusa w Chinach - Shulan to drugie Wuhan? Fot: Facebook/ABS-CBN News/Reuters

Koronawirus w Chinach zaczął się w Wuhan i rozegrały się tam wyjątkowo dramatyczne sceny. Zamknięcie całego miasta i izolacja milionów ludzi przypominała sceny z filmu katastroficznego lub horroru. Ale SARS-CoV2 powrócił, nadciąga druga fala zachorowań i konieczną są ponowne restrykcje.

Chiny poradziły sobie z koronawirusem, przynajmniej tak twierdził tamtejszy rząd. Jednak, tak jak zapowiadali epidemiolodzy, nadciąga druga fala wirusa. Mówiono, że patogen po raz kolejny zmasakruje Wuhan, ale tym razem padło na miasto Shulan.

Koronawirus w Chinach - zamykają Shulan

Media donoszą, że w ciągu ostatniej dobry w Shulan odnotowano kilkanaście nowych przypadków. Zakażone zostały osoby, które nie odbywały żadnych podróży. Władze nie mają pojęcia, jak całe rodziny zostały zainfekowane SARS-CoV-2. Nie czekają jednak aż choroba się rozprzestrzeni. Miasto zostanie zamknięte.

Wirus z Rosji?

"The Guardian"donosi natomiast, że ponad 300 mieszkańców Shulan wróciło w kwietniu z Rosji, ale nie wiadomo, ale zakażone osoby podobno nie miały z nimi kontaktu.

Uprzednio Chińczycy odizolowaliw kraju ok. 50 milionów ludzi. Shulan w prowincji Jilin, która graniczy z Koreą Północną, liczy zalewie 700 tys. mieszkańców. Ewentualna całkowita blokada zapewne nie będzie dla służb wyzwaniem. Na razie potwierdzono, że mieszkańcy nmają nakaz pozostania w domach,  wyznaczono obszary wysokiego ryzyka, zawieszono transport publiczny i zamknięto wszystkie miejsca publiczne.

Musimy to zatrzymać. Nawet 5 przypadków to już dramat - podaje źrodło "The Guardian" z Chin.

Przeczytaj więcej
Komentarze