18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Człowiek-epidemia

Superroznosiciel koronawirusa złapany. Zagrażał światu!

Wojciech Kozicki
10.02.2020  13:30
Koronawirus w Europie - epidemia to sprawka jednego człowieka?
Koronawirus w Europie - epidemia to sprawka jednego człowieka? Fot: Facebook/Al Jazeera English

Koronawirus wydaje się już plagą poza kontrolą chińskich służb, epidemia nie została powstrzymana nawet przez odcięcie od świata 50 milionów ludzi. Dotarła nawet do Europy. Tymczasem brytyjska służba zdrowia złapała „superroznosiciela” wirusa z Wuhan!

Koronawirus roznosi się w zabójczym tempie, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Dlaczego epidemia z Wuhan tak szybko przybiera na sile? Media podają, że został zatrzymany obywatel wielkiej Brytanii, który złapał koronawirusa podczas pobytu w Singapurze. Zyskał już przydomek „SUPERROZNOSICIEL” (super spreader). Czy "człowiek-zaraza" podróżując zagrażał całemu światu?

Służby podejrzewają, że ten jeden człowiek odpowiada za zachorowania na koronawirusa w Hiszpanii, Francji i Anglii, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. News.sky.com pisze o przynajmniej 7 jego ofiarach. Pewne jest natomiast, że mężczyzna został zdiagnozowany w Brighton i trafił do szpitala w Londynie (St Thomas' Hospital). Ustalono również, że do kraju przyleciał z Genewy. To oficjalnie pierwsza osoba chora na na zapalenie płuc z Wuhan w Wielkiej Brytanii.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia podejrzewa, że „superroznosiciel” odpowiada za zarażenie czterech dorosłych Brytyjczyków i dziecka, z którymi kontaktował się w kurorcie we francuskich Alpach. Miał też zarazić Brytyjczyka, który poleciał z dziećmi na Majorkę, gdy mieli kontakt ze Francji.

Liczba ofiar koronawirusa wciąż rośnie, a oficjalne dane mówią o ponad 900 zgonach. Zarażonych jest ponad 40 tys. osób. Pojawiły się jednak głosy, że rząd Chin ukrywa prawdę o epidemii z Wuhan, by celowo ją rozprzestrzeniać, a ofiar wirusa jest znacznie więcej.

Przeczytaj więcej
Komentarze