18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaostrzenia

Koronawirus i kościelne ograniczenia. Na ślubie może być 5 osób

20.03.2020  12:28
Koronawirus i kościelne ograniczenia. Na ślubie może być 5 osób
Koronawirus i kościelne ograniczenia. Na ślubie może być 5 osób Fot: Shutterstock

Koronawirus wpływa aktualnie na wszystkie aspekty naszego życia. Osoby, które planowały ślub w najbliższym czasie, z niecierpliwością wyglądają zmiany sytuacji. Niestety, nie dla wszystkich i nie wszędzie będzie ona pozytywna. 

Koronawirus z łatwością przenosi się z człowieka na człowieka. Dlatego najłatwiej złapać go w dużych skupiskach ludzkich. Pójście na ślub i wesele wydaje się teraz nierealne. W Polsce kościół jeszcze nie daje oficjalnych wytycznych, ale również będzie wkrótce do tego zmuszony.

Natychmiast zareagował za to Kościół Anglii. W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono obostrzenia, których pary młode muszą przestrzegać, jeśli mimo wszystko dalej chcą zawrzeć związek małżeński w tych niesprzyjających czasach. 

Ślub w czasie pandemii koronawirusa

Liczba osób, które mogą być przy sakramencie, będzie ograniczona do 5 - tj. para młoda, świadkowie i kapłan. Nie będzie miejsca dla rodziców, chrzestnych, rodzeństwa, przyjaciół i znajomych. Ceremonia może się odbyć jedynie w takiej izolacji. O weselu należy zapomnieć.

Nie tylko w sprawie ślubów wprowadzono zmiany. Kościół Anglii zawiesił już nabożeństwa z udziałem wiernych. Przekazano natomiast, że świątynie są dalej otwarte, żeby ludzie mogli się w nich modlić samodzielnie. Nadal odbywają się śluby, chrzty i pogrzeby, ale oczywiście, na nowych zasadach. Jeśli komuś się one nie podobają, jest alternatywa.

Jeśli para chce odwołać ślub, wówczas wszelkie opłaty i kaucje wpłacone do kościoła zostaną zwrócone w całości, a jeśli para zechce go przełożyć, kościół będzie z nimi współpracował, aby w miarę możliwości znaleźć odpowiednią datę

- przekazał Kościół Anglii.

Wprowadzenie podobnych zasad u nas jest z pewnością kwestią czasu.

Przeczytaj więcej
Komentarze