18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kara śmierci za chorobę

Zaostrzyli prawo. Będą zabijać chorych na koronawirusa

Wojciech Kozicki
05.02.2020  14:23
Chiny walczą z epidemią - chorych zabije wirus albo chińskie prawo
Chiny walczą z epidemią - chorych zabije wirus albo chińskie prawo Fot: Facebook/China Daily

Koronawirus w Chinach wymknął się spod kontroli, chociaż rząd nadal twierdzi, że epidemia jest opanowana. Nie pomogły blokady miast, kontrole na lotniskach i izolowanie pacjentów w domach, więc brutalnie zaostrzono prawo. Teraz nosiciele wirusa mogą dostać karę śmierci!

Chiny nie dają już rady, koronawirus to najwyraźniej epidemia nie do powstrzymania. Wyciekły drastyczne nagrania wideo z chińskich szpitali, na których widać zwłoki leżące na korytarzach, ludzi padających na ulicach i lekarzy dostających ataku paniki. Niektórzy ostrzegają, że placówki medyczne nie są w stanie przyjąć wszystkich pacjentów, brakuje personelu, a niektórzy umierają zanim nawet zostaną przebadani.

Prawo w Chinach kontra koronawirus

Jak podają media, w kolejnych prowincjach zostało zaostrzone prawo, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii. W regionie Hebei mówi się o nagrodach pieniężnych za informacje o ukrywających się chorych. Za donos można zarobić równowartość kilkuset złotych.

Jak podaje businessinsider.com, prowincja Heilongjiang poszła o krok dalej i nie ma zamiaru cackać się z chorymi. Osoba, która ukrywa chorobę, może być uznana za przestępcę umyślnie rozprzestrzeniającego koronawirusa w celu wyrządzenia szkody  publicznej. Za taki występek można otrzymać nawet karę śmierci!

Przeczytaj więcej
Komentarze