18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror na porodówce

Poród z koronawirusem. Brutalna decyzja lekarzy

Wojciech Kozicki
29.01.2020  12:14
Poród w Chinach - koronawirus i horror na porodówce
Poród w Chinach - koronawirus i horror na porodówce Fot: South China Morning Post

Koronawirus w Chinach to już epidemia poza kontrolą, zarażonych jest kilka tysięcy osób, liczba ofiar śmiertelnych rośnie.  W chińskich szpitalach rozgrywa się horror i masakra, a tymczasem media piszą, że w Wuhan odbył się szokujący poród.

Chiński rząd uspokaja, że epidemia koronawirusa jest pod kontrolą, a odcinanie kolejnych miast od świata pomaga. Tymczasem do internetu przedostało się WIDEO, na którym widać mnóstwo zwłok leżących na szpitalnych korytarzach, którymi nie ma kto się zająć. Lekarzy jest za mało i są przemęczeni, a na jednym z nagrań widać lekarkę, która dostała ataku.

Do szpitala Wuhan Union Hospital trafiła 27-letnia kobieta w 37. tygodniu ciąży. Podejrzewano, że jest nosicielką koronawirusa, ponieważ gorączkowała i dręczył ją kaszel. Lekarze zdecydowali, ze konieczne było cesarskie cięcie.

Jak podaje channelnewsasia.com, lekarz podjął decyzję o zabiegu, bo dziecko było „zbyt dużym obciążeniem dla chorej matki”. Z powodu dziecka nie można było również podjąć odpowiedniego leczenia Chinki.

Xiaoyan mogła być nosicielką koronawirusa, więc zastosowano specjalne procedury podczas porodu. Cały personel medyczny nosił podwójne skafandry ochronne, gogle i maski. Cesarskie cięcie trwało ponad godzinę.

Ledwo cokolwiek widziałem i słyszałem. Byłem zlany potem – powiedział lekarz Zhao Yin, który przeprowadził operację.

Jak na razie nie potwierdzono, czy kobieta rzeczywiście jest chora na tajemnicze zapalenie płuc z Wuhan. Dziecko urodziło się zdrowe, waży 3.1 kg i zostało natychmiast odesłane do domu, bo przebywanie w szpitalu jest obecnie szczególnie niebezpieczne.