18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia może być zatrzymana?

Przełom w badaniach nad koronawirusem!

Wojciech Kozicki
02.02.2020  15:30
Koronawirus będzie pokonany? Być może stworzą szczepionki lub lekarstwo
Koronawirus będzie pokonany? Być może stworzą szczepionki lub lekarstwo Fot: Facebook/Digital Journal

Koronawirus roznosi się szybciej niż piosenki sióstr Godlewskich w internecie. Epidemia zabiła już ponad 300 osób, a kilka tysięcy jest zainfekowanych. Okazało się jednak, że być może wkrótce ta choroba będzie łatwa do wyleczenia i powstaną szczepionki. Rozpoczął się zabójczy wyścig z czasem.

Wirus z Wuhan może zostać powstrzymany? W rzymskim szpitalu zakaźnym wyizolowano sekwencję koronawirusa 2019-nCoV, co potwierdził na Twitterze włoski minister zdrowia Roberto Speranza. Uważa, że to przełomowy moment w walce z epidemią, a wyniki badań będą przekazane międzynarodowemu środowisku medycznemu.

Koronawirus został wyizolowany w szpitalu Spallanzani. Teraz łatwiej będzie badać patogen, ograniczyć jego ekspansję i wyprodukować skuteczne szczepionki.

Szczepionka na koronawirusa

Naukowcy pracują już nad szczepionką na koronawirusa, ale nikt nie daje gwarancji, że zostanie ona wyprodukowana przed wygaśnięciem obecnej epidemii. Eksperymentalna wersja do testów na zwierzętach może być dostępna za najwcześniej miesiąc. Grupa z University of Queensland w Australii zapowiada natomiast, że wersja do testów na ludziach będzie gotowa za ok. 16 tygodni. Tym samym wersja gotowa do sprzedaży może powstać za nawet rok. Czy jednak będzie wtedy jeszcze  kogo szczepić? Ujawniono raport amerykańskiego wywiadu, w którym szacuje się, ze wirus zabije dziesiątki milionów osób na świecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze