18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

obrzydliwość

Wiadomo, skąd wziął się koronawirus. Ludzie wkładali to do ust, fuj

Emilia Waszczuk
04.02.2020  17:27
Wiadomo, skąd wziął się koronawirus. Ludzie wkładali to do ust, fuj
Wiadomo, skąd wziął się koronawirus. Ludzie wkładali to do ust, fuj Fot: Vladimir Smirnov/SPUTNIK Russia/East News

Chińscy naukowcy potwierdzili - niebezpieczny, zbierający śmiertelne żniwo koronawirus pojawił się na targu w Wuhan i przeniósł na ludzi z dzikich zwierząt.

Koronawirus 2019-nCoV zabił już kilkaset osób, a ponad 20 tysięcy jest zarażonych. W Polsce podejrzewa się go u kilkunastu osób - wszystkie poddawane są kwarantannie. Do kraju wrócili też Polacy z Wuhan - 30 osób oczekuje na wyniki badań, już wiadomo, że w samolocie, którym lecieli, była co najmniej jedna zarażona osoba.

Skąd wziął się zabójczy wirus? Wstępnie wskazywano na targ w Wuhan, gdzie sprzedawano owoce morza i - jako przysmaki - dzikie zwierzęta. Głównymi podejrzanymi stały się węże i nietoperze. Teraz wszystko już wiadomo.

Koronawirus od nietoperzy

Badania chińskich naukowców potwierdziły wstępne ustalenia. Źródłem koronawirusa jest targ w Wuhan, a niebezpieczny patogen przeniósł się ze zwierzęcia na człowieka. Teraz bardzo łatwo rozprzestrzenia się między ludźmi - drogą kropelkową i fekalno-oralną.

Badacze pobrali próbki od siedmiu zakażonych wirusem osób i porównali je ze sobą, oraz z próbkami od nietoperzy. Teraz są już pewni - to właśnie one przyniosły na Chiny zabójczą epidemię.

Przypomnijmy - nietoperze miały być jednym z przysmaków, sprzedawanych w Wuhan. Z nich Chińczycy przygotowywali między innymi smakowite zupy...

Przeczytaj więcej
Komentarze