18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 atakuje

Koronawirus okrąża Polskę! Pierwsze przypadki u naszych sąsiadów

Emilia Waszczuk
28.02.2020  07:58
Koronawirus okrąża Polskę! Pierwsze przypadki u naszych sąsiadów
Koronawirus okrąża Polskę! Pierwsze przypadki u naszych sąsiadów Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

W piątek 28 lutego władze Litwy i Białorusi potwierdziły pierwsze przypadki zarażeń koronawirusem. Zachorowały młode osoby.

Koronawirus atakuje Europę z coraz większą siłą. We Włoszech, gdzie zbiera największe żniwo, zmarło już 17 osób, a 650 jest zarażonych. Niebezpieczny COVID-19 dociera też do kolejnych krajów.

Już wcześniej wystąpienie niebezpiecznego wirusa z Wuhan potwierdzono w Niemczech (zarażonych jest aż 49 osób), teraz dołączyły do nich kolejne, sąsiadujące z Polską kraje - Litwa i Białoruś.

Koronawirus na Litwie

Na Litwie koronawirusa zdiagnozowano u 39-letniej kobiety, która w poniedziałek wróciła do kraju z Werony we Włoszech. Od razu po przyjeździe trafiła do szpitala w Szewie. Tam została odizolowana i poddana badaniom.

Co ciekawe, u kobiety praktycznie nie wystąpiły typowe objawy choroby - nie ma nawet podwyższonej temperatury! - podaje PAP.

Kobieta wraz z innymi osobami uczestniczyła we Włoszech w konferencji, następnie przyleciała do Kowna na południu Litwy

- powiedział premier Litwy.

Polityk zapewnił, że wszystkie osoby, które miały z nią kontakt, zostaną poddane badaniom.

Koronawirus na Białorusi

Pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono także na Białorusi. U naszych wschodnich sąsiadów choruje młody mężczyzna.

Chcielibyśmy poinformować, że testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu

- przekazał w piątek rano resort zdrowia.

Koronawirus jest już w Polsce?

W czwartek 27 lutego informacje o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce przekazały lokalne media łódzkie. W szpitalu w łodzi przebywać ma 25-latka, u której pierwszy test potwierdził obecność COVID-19. Kobieta czeka ponoć na wyniki kolejnych badań.

Resort zdrowia w czwartek zaprzeczył tym doniesieniom, nazywając plotkami. Żadna z pytanych przez media osób (lekarze czy rzecznicy prasowi) nie chciała komentowac sprawy.

logo Tu się dzieje