18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Tragiczna sytuacja w Niemczech. Koronawirus pustoszy naszych sąsiadów

08.03.2020  15:45
Tragiczna sytuacja w Niemczech. Koronawirus pustoszy naszych sąsiadów
Tragiczna sytuacja w Niemczech. Koronawirus pustoszy naszych sąsiadów Fot: Shutterstock/CGN089

Koronawirus pustoszy naszych sąsiadów. Sytuacja w Niemczech jest już patowa. Kolejne zachorowania mnożą się w zatrważającym tempie. 

Koronawirus przeraża nas wszystkich. Podczas, gdy w Polsce powoli pojawiają się kolejne przypadki, sytuacja u naszych sąsiadów jest już alarmująca. W Niemczech zachorowania na koronawirusa mnożą się wprost lawinowo. 

Koronawirus w Niemczech. Dramatyczna sytuacja

W nocy odnotowano tam aż 45 nowych przypadków, jak podał TVN24. Łącznie w Niemczech są 684 osoby zakażone wirusem, a GIS powoli odradza podróże do niektórych regionów tego kraju. Przypominamy, że polski pacjent zero "przywiózł" koronawirusa do kraju właśnie po wizycie u córek, które mieszkają w Niemczech.

Wiele przypadków w Chinach i we Włoszech nie zagraża nam aż tak mocno, jak zła sytuacja w kraju sąsiednim. Na wczorajszym briefingu prasowym prezydenta Andrzeja Dudy podkreślono, że musimy liczyć się z sytuacją, w której w Polsce sprawa zachorowań będzie wyglądała podobnie jak w Niemczech.

WHO podkreśla, że aktualnie walczymy już tylko o opóźnienie epidemii, a nie o jej zatrzymanie. Liczy się absolutnie każda minuta. 

Przypominamy, że wirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Badania RTG klatki piersiowej wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Z chorobą nie ma żartów. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych i osłabionych np. chorobami przewlekłymi.