18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Blady strach

Koronawirus zbiera żniwo. WHO ogłasza stan wyjątkowy

31.01.2020  11:57
Koronawirus zbiera żniwo. WHO ogłasza stan wyjątkowy
Koronawirus zbiera żniwo. WHO ogłasza stan wyjątkowy Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie błyskawicznie, jest już w 18 krajach. WHO postanowiło ogłosić stan wyjątkowy. Z chorobą nie ma żartów. 

WHO zdecydowało się na ogłoszenie stanu wyjątkowego zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC) z powodu ataku koronawirusa. Doszło do tego na pilnym posiedzeniu, zwołanym przez organizację. 

WHO ogłasza stan wyjątkowy

Brytyjski "The Guardian" podaje, że Światowa Organizacja Zdrowia opisuje nagłe pojawienie się wirusa na świecie, jako "bezprecedensowy wybuch". Tedros Adhanom, dyrektor generalny WHO zwracał uwagę na szybkie jego rozprzestrzenianie się i całkiem wysoką śmiertelność wśród zarażonych.

Przypominamy, że koronawirus rozprzestrzenia się przez kontakty międzyludzkie. Jest mocno zaraźliwy, dlatego osoby, które zetknęły się z zakażonymi, na ogół przechodzą kwarantannę. 

WHO pogratulowało Chinom reakcji na zagrożenie i zapewniło, że ogłoszenie stanu wyjątkowego nie jest przejawem braku zaufania do władz kraju. Dyrektor generalny WHO zapewnił, że organizacja "nadal wierzy w zdolność Chin do kontrolowania rozprzestrzeniania się wirusa".

Przeczytaj więcej
Komentarze