18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Belgijskie problemy

Koronawirus szaleje, a ludzie apelują: "Jedzcie frytki!"

29.04.2020  16:15
Koronawirus szaleje, a ludzie apelują: "Jedzcie frytki!"
Koronawirus szaleje, a ludzie apelują: "Jedzcie frytki!" Fot: pilipphoto/Shutterstock

Koronawirus pustoszy ziemię, ale ludzie nie mogą zapomnieć o pracy i gospodarce, jeśli kiedyś będą chcieli wrócić do normalności. Z tej przyczyny Belgowie wyszli z nietypowym apelem.

Koronawirus pokazał nam wszystkim, na jak nietrwałych fundamentach stoi światowa gospodarka. Kryzys się pogłębia, ceny drastycznie rosną, a tymczasem ludzie wychodzą z bardzo nietypowymi apelami, by ratować to, co przynosi im zysk. 

Dla przykładu - Belgowie słyną z zamiłowania do frytek. Ziemniaczane kąski cieszą się ogromną popularnością i ludzie, którzy je produkują nie mogą narzekać na brak dochodu. Niemniej, aktualnie nawet oni mają pewne problemy z utrzymaniem.

Koronawirus i frytki belgijskie

Tym samym, kiedy koronawirus szaleje w najlepsze, Belgowie apelują: "Jedzcie frytki!". Spadek ilości zamówień na frytki przekłada się na czysto ziemniaczane problemy. Belgijscy rolnicy boją się, że poniosą ogromne straty, dlatego optymalnie byłoby, gdyby ludzie spożywali frytki dwa razy dziennie.

Warto też w tym miejscu zaznaczyć, że Belgia jest jednym z największych świecie eksporterów produktów z ziemniaków. Rocznie wysyłanych jest stamtąd ponad 1,5 mld ton do ponad 100 krajów. Żeby uniknąć marnowania się niesamowitych ilości ziemniaków, jedna z największych firm zajmujących się ich przetwórstwem planuje teraz co tydzień dostarczać 25 ton ziemniaków do banków żywności we Flandrii.

W ten sposób część zapasów ziemniaków będzie nadal wykorzystywana i możemy uniknąć marnowania doskonałej żywności, na którą nasi rolnicy tak ciężko pracują

- powiedział dla Brussels Times flamandzki minister rolnictwa Hilde Crevits.

Frytki być może nie uchronią nas przed koronawirusem, ale zdecydowanie mogą umilić czas społecznej izolacji.

Przeczytaj więcej
Komentarze