18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia trwa

Koronawirus toczy Europę. Przerażający zgon Włocha

22.02.2020  11:58
Koronawirus toczy Europę. Przerażający zgon Włocha
Koronawirus toczy Europę. Przerażający zgon Włocha Fot: Wang Peng/Xinhua News/East News

Koronawirus przeraził cały świat, ale okazuje się, że choroba nie zamierza odpuszczać. Nie żyje Włoch, który patogenem zaraził się na kontynencie.

Koronawirus zabrał życie pierwszemu Europejczykowi, który wcześniej nie był w Chinach. Nie żyje 78-letni mężczyzna pochodzący z regionu Wenecji. Złe informacje są takie, że na północy Włoch groźnym patogenem zakaziło się co najmniej kilkanaście osób.

Włoskie media podały informację o śmierci mężczyzny, który trafił niedawno do szpitalu w Padwie w stanie krytycznym.

Włochy: Koronawirus atakuje niezwykle brutalnie

Seria zarażeń koronawirusem wskazuje na to, że nad całym krajem może zawisnąć epidemia. Wiadomo już, że zaraziło się 17 osób, z czego aż 15 w Lombardii. Zmarły 78-latek pochodził z miejscowości Vo. Nie był w Chinach, ani nie wrócił z wycieczki z Azji.

Władze miasta zdecydowały o zamknięciu szkół i placówek handlowych. W gotowości pozostają służby medyczne, a mieszkańcy dostali wytyczne, by w ogóle nie opuszczali swoich domów i unikali spotkań towarzyskich. Na stacjach kolejowych nawet nie zatrzymują się pociągi.

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza oficjalnie oświadczył, że kluczowym zadaniem państwa jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Mamy nadzieję, że im się to uda, jeśli nie, nam również grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.