18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec kurczaków w panierce

Koronawirus u pracownika KFC! Sieć zamyka tysiące restauracji

Emilia Waszczuk
10.02.2020  20:40
Koronawirus u pracownika KFC! Sieć zamyka tysiące restauracji
Koronawirus u pracownika KFC! Sieć zamyka tysiące restauracji Fot: Shutterstock

Koronawirus zaatakował już nawet w fast foodach. Niebezpieczny patogen stwierdzono u pracownika KFC. Właściciele restauracji zdecydowali o zamknięciu tysięcy swoich punktów.

Koronawirus 2019-nCoV rozprzestrzenia się po świecie. Zabija i zaraża już nie tylko w Wuhan. Co gorsza, chorują też osoby, które nigdy nie były w Państwie Środka. W Wielkiej Brytanii zatrzymany został mężczyzna, który podróżując, miał zarazić co najmniej 7 osób, w trzech różnych krajach!

Koronawirus w KFC

Jak podaje chiński portal hsw.cn, koronawirusa stwierdzono u pracownika jednej z restauracji KFC w mieście Xi'an, położonym prawie 800 km od Wuhan. Firma odpowiedzialna za KFC, Pizza Hut i Taco Bell w Chinach zdecydowała o zamknięciu 3 tysięcy swoich restauracji!

Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Wdrożyliśmy rozmaite środki zapobiegawcze w naszych restauracjach i innych miejscach pracy, aby pomóc chronić pracowników i klientów

- powiedział prezes Yum China Holdings, Joey Wat (PAP).

Restauracje zostały zamknięte tymczasowo. Nie wiadomo, jednak, kiedy nastąpi ich ponowne otwarcie.

Koronawirus zabił tysiące osób?

W poniedziałek chiński miliarder Guo Wengui poinformował zagranicznych dziennikarzy, że Chiny ukrywają prawdziwą skalę epidemii. Zapewnił, że koronawirus zabił nie 900, a ponad 50 000 osób. Szef WHO stwierdził z kolei na Twitterze, że to, co wiemy o koronawirusie i jego ofiarach, może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej.

Przeczytaj więcej
Komentarze