18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia i horror

Masakra w Chinach. Koronawirus zabija!

Wojciech Kozicki
11.02.2020  14:01
Koronawirus w Chinach - nowe dane i informacje
Koronawirus w Chinach - nowe dane i informacje Fot: Facebook/The Global New Light of Myanmar

Koronawirus nadal zabija i rozprzestrzenia się w kolejnych krajach. Rząd Chin nadal stara się, by epidemia z Wuhan została powstrzymana, ale z każdym dniem wydaje się coraz bardziej bezradny. Tymczasem liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych znowu wzrosła. Czy władze próbują zataić prawdziwą skalę horroru i śmierci?

Nowe informacje o koronawirusie mrożą krew w żyłach. Tajemnicze zapalenie płuc z Wuhan w samych Chinach zabiło 1060 osób, o czym oficjalnie powiadomiła państwowa komisja zdrowia w Pekinie. Co gorsza, epidemia nabiera rozmachu i tylko w poniedziałkach zmarło 103 Chińczyków. Jeśli wierzyć komunikatom chińskich służb, zakażonych jest ponad 42 tys. osób.

Koronawirus w Chinach

BBC.com pociesza, że tak naprawdę liczba nowych zakażeń spada. W poniedziałek zarażonych zostało o 20% mniej ludzi, niż poprzedniego dnia. Służby informują, że w Wuhan w ciągu kilka dni uda się przebadać wszystkie osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem. Tymczasem wyciekły informacje, że brakuje personelu medycznego i służby nie są w stanie odizolować wszystkich chorych, a szpitale są przepełnione.

Niektórzy potencjalni nosiciele są odsyłani do domów, a kontrola sanitarna odbywa się telefonicznie. Brakuje również karetek, a ludzie z objawami choroby jeżdżą do szpitali komunikacją miejską.

Jak na razie potwierdzono obecność koronawirusa w 30 krajach na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii został zatrzymany mężczyzna określany jako „Superroznosiciel”, który masowo zarażał w kilku państwach. Trwają też badania Polaków, którzy przylecieli z Wuhan do Polski i mogą być nosicielami wirusa.

Chińczycy sądzili, że odcinanie od świata kolejnych miast i odizolowanie 50 mln. osób powstrzyma epidemię, ale plan się nie powiódł. Obecnie rozważne jest nawet zabijanie osób chorych na koronawirusa.

Czy jednak chiński rzad mówi prawdę? Miliarder Guo Wengui ujawnił, że w Chinach śmierć z powodu koronawirusa poniosło już 50 tys. osób, a do krematoriów trafia ponad 1000 ciał dziennie. Wcześniej pewna pielęgniarka opublikowała nagranie wideo i ujawniła szokującą skalę epidemii. Co ciekawe, zanim epidemia wybuchła, grupa osób ostrzegała przed nadciągającym wirusem i pojawiły się informacje o tajnym laboratorium w Wuhan. Słuch o tych ludziach zaginął.

Przeczytaj więcej
Komentarze