SARS-COV-2 powraca

Druga fala koronawirusa w Chinach! Stanowcza reakcja

27.03.2020  19:19
Druga fala koronawirusa w Chinach! Stanowcza reakcja
Druga fala koronawirusa w Chinach! Stanowcza reakcja Fot: Shutterstock

Druga fala SARS-COV-2 nadciąga. Chińczycy drżą przerażeni na myśl o nawrocie epidemii. Postanowili więc zamknąć się na świat.

W Chinach powoli zaczęło dziać się to, czego wszyscy się bali. Epidemia koronawirusa SARS-COV-2 jeszcze nie została do końca opanowana, a już zaczęła rosnąć liczba nowych zakażonych.

W ostatnich dniach Chińczycy nie odnotowywali już nowych przypadków, niestety, okazało się, że tendencja powoli się odwraca. Tylko w czwartek przybyło 55 nowych pacjentów. Jak zauważono, niemal każdy nowy przypadek (54), to osoby napływające do kraju zza granicy.

Natychmiastowa reakcja Chin

Reakcja władz była natychmiastowa i bezwzględna. Z dnia na dzień postanowili zamknąć granice dla obcokrajowców. Prawie nikt nie może dostać się do Państwa Środka - wyjątkiem są dyplomaci. O specjalną wizę można też ubiegać się "w specjalnych celach" np. handlowych, ekonomicznych czy naukowych.

Co ważne, zawieszone zostaną prawie wszystkie połączenia lotnicze z Chinami. Każda linia będzie mogła odbyć maksymalnie jeden lot w tygodniu, przy czym w samolocie może być zajętych co najwyżej 75 procent miejsc. Część miast i regionów wprowadza dodatkowe ograniczenia - jeśli komuś uda się już do nich dotrzeć, będzie obowiązywała go dwutygodniowa kwarantanna w wyznaczonym, odizolowanym miejscu.  

Przeczytaj więcej
Komentarze