18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alert

Koronawirus w Czechach! Trzy przypadki potwierdzone jednocześnie

Emilia Waszczuk
01.03.2020  16:47
Koronawirus w Czechach! Trzy przypadki potwierdzone jednocześnie
Koronawirus w Czechach! Trzy przypadki potwierdzone jednocześnie Fot: Shutterstock

Pierwsze trzy przypadki zarażenia koronawirusem COVID-19 potwierdzono w Czechach. Informację przekazał minister zdrowia.

Minister zdrowia Czech - Adam Vojtiech - poinformował w niedzielę o pierwszych trzech przypadkach zarażenia koronawirusem COVID-19. Wszyscy pacjenci, u których stwierdzono groźną chorobę z Wuhan, wrócili z północnych Włoch.

Dwie zarażone osoby przebywają na oddziale zakaźnym jednego ze szpitali w Pradze. Trzeci zarażony to pacjent placówki w mieście Uście nad Łabą. 

Jak poinformował polityk, próbki pobrane od pacjentów, zostaną dodatkowo przebadane przez laboratorium w Berlinie.

Koronawirus okrąża Polskę

Wśród państw sąsiadujących z Polską, koronawirusa po raz pierwszy stwierdzono w Niemczech. Tam zarażonych jest już 79 osób. Pierwsze przypadki odnotowano w ostatnich dniach na Białorusi i Litwie. Jak na razie nie stwierdzono choroby na Ukrainie i Słowacji.

Najgorsza sytuacja panuje we Włoszech, gdzie COVID-19 zaraziło się już 1100 osób, w tym 552 w samej Lombardii. Zmarło już 29 osób. 85 jest w stanie ciężkim.

Czytaj także
Przeczytaj więcej