18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia

Koronawirus: pacjenci leżą na podłodze. Tragiczna sytuacja

23.03.2020  15:09
Koronawirus: pacjenci leżą na podłodze. Tragiczna sytuacja
Koronawirus: pacjenci leżą na podłodze. Tragiczna sytuacja Fot: Twitter/AidaMarci

Koronawirus w Hiszpanii sieje spustoszenie podobne do tego, które ma miejsce we Włoszech. W madryckich szpitalach chorzy leżą na podłodze. Brakuje sprzętu, personelu i miejsc. 

Koronawirus w Hiszpanii zaczął siać grozę podobną do tego, co dzieje się we Włoszech. Lekarze już słyszą zarządzenia, by ratować tylko tych, którzy mają szanse na przeżycie i robić selekcję na izbach przyjęć.

Koronawirus w Hiszpanii 

Brakuje ludzi, sprzętu i miejsc. Chorzy już leżą na podłogach w szpitalach, a to zdecydowanie nie są warunki, które pomagają w czasie powrotu do zdrowia. Szczególne oblężenie przechodzą szpitale w górnej Hiszpanii.

Nagrania, które obiegły świat są naprawdę dramatyczne. Na podłodze leżą również ci pacjenci, którzy są przypięci do butli z tlenem i mają poważne problemy z oddychaniem. Przypominamy, że COVID-19 potrafi wywołać zagrażające życiu zapalenie płuc. 

Na nagraniach nie tylko widać złą sytuację, ale również ją słychać. W tle rozbrzmiewa mokry kaszel i świst butli z tlenem. Szpital, który widzimy na nagraniach, podobno już znacząco się zmienił. Tak zapewnia hiszpańskie ministerstwo zdrowia. 

To był odosobniony przypadek, który miał miejsce ze względu na duży napływ pacjentów tej nocy do oddziału ratunkowego szpitala Infanta Leonor. Rozwiązaliśmy problem, udostępniając nowe przestrzenie

- tłumaczy hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

Miejmy nadzieję, że wkrótce wszyscy zapomnimy o takich przykrych sprawach, jak szpitale oblężone ciężko chorymi ludźmi.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej