Religijna epidemia

Duchowny "SUPER ROZNOSICIELEM" koronawirusa

Wojciech Kozicki
28.03.2020  11:24
Koronawirus kontra religia - duchowny odpowiada za epidemię?
Koronawirus kontra religia - duchowny odpowiada za epidemię? Fot: All India Radio News/Facebook

Religia i koronawirus – po raz kolejny okazało się, że jest to zabójcze połączenie. W Indiach rozgrywa się dramat, bo popularny duchowny nie chciał poddać się kwarantannie i kontaktował się z wiernymi.  Okazał się nosicielem SARS-CoV-2, nie żyje, ale przed śmiercią mógł zarazić nawet 40 tys. osób!

Indie desperacko walczą z koronawirusem, a tamtejsze służby chcą poddać kwarantannie miliard osób! Jednak na nic te wysiłki, bo pojedyncze nieodpowiedzialne osoby są ogromnym zagrożeniem i świadomie rozprzestrzeniają SARS-CoV-2. 70-letni Badlev Singh z północnoindyjskiego stanu Pendżab okazał się "SUPER ROZNOSICIELEM"!

Indie kontra koronawirus

Singh to popularny w Indiach kaznodzieja religijny z Banga przy granicy z Pakistanem. Wrócił z podróży do Niemiec i Włoch, a następnie odmówił poddania się kwarantannie i spotykał się z wiernymi w swoim regionie. Uczestniczył nawet w święcie religijnym Hola Mohalla, na którym zgromadziły się tłumy Hindusów.

Kaznodzieja zmarł z powodu koronawirusa, ale być może pociągnie za sobą do grobu wiernych. Konieczne było poddanie ścisłej kwarantannie 40 tys. osób!

Trwają też poszukiwania pasażerów, którzy podróżowali z nim samolotem. Niektórzy z nich byli przywódcami religijnymi, więc wkrótce w kraj może uderzyć tsunami koronawirusa! Jak podaje „Daily Mail”, na razie potwierdzono, że Singh zaraził 19 członków swojej rodziny.

Jak na razie dotarliśmy do 550 osób, które miały z nim bezpośredni kontakt, ale ta liczba rośnie. Zamknęliśmy już 15 wiosek w regionie – komentuje sprawę przedstawiciel indyjskich służb. (BBC)

Indie i duchowny roznosiciel:

Przeczytaj więcej
Komentarze