18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga śmierć z Chin

Koronawirus przy polskiej granicy. Grozi nam epidemia!

Wojciech Kozicki
28.01.2020  07:50
Koronawirus będzie niczym epidemia czarnej ospy w Europie? Czarna Śmierć Bis nadciąga
Koronawirus będzie niczym epidemia czarnej ospy w Europie? Czarna Śmierć Bis nadciąga Fot: Facebook

Koronawirus znowu atakuje w Europie. Epidemia z Chin dotarła już do Europy i Polska jest poważnie zagrożona. Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Niemczech.

Koronawirus 2019-nCoV wydaje się nie do zatrzymania, a w samych Chinach zakażonych jest 4477 osób. Wiele z nich jest w stanie krytycznym. Tajemnicze zapalenie płuc dotarło także do Europy i jak podają niemieckie władze, chiński wirus potwierdzono u pacjenta w Bawarii.

Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL) poinformował, ze stan pacjenta jest stabilny. Został odizolowany, jest cały czas monitorowany, a osoby z którymi miał kontakt, zostały poinformowane o sprawie.

Wirus potwierdzono także we Francji. Czy będzie konieczne zamykanie europejskich miast tak jak odcięto od świata 11-milionowe Wuhan? Niestety, mimo blokady, z tej aglomeracji wyjechało 5 mln osób, prawdopodobnie roznosząc wirusa po całym kraju.

Media informują, że czas inkubacji wirusa wynosi około dwóch tygodni, a każda osoba potencjalnie zaraża 2-3 następne. Czy to jednak prawda? W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie pielęgniarki z Wuhan, która twierdzi, że każdy chory zaraża nawet kilkanaście osób, a chiński rząd ukrywa skalę tragedii.