18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hu hu ha nasza epidemia zła

Nadciąga ZIMA ŚMIERCI! Wirusolog ostrzega

Wojciech Kozicki
02.11.2020  09:27
Koronawirus - prognozy na zimę mrożą krew w żyłach
Koronawirus - prognozy na zimę mrożą krew w żyłach Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Nie tylko Polska cierpi z powodu COVID-19. Koronawirus w USA również zbiera śmiertelne żniwo, a prognozy są przerażające. Epidemiolog Anthony Fauci ostrzega, że zapowiada się ZIMA ŚMIERCI! Czy zawinił prezydent USA Donald Trump i jego teorie?

Przebieg walki z COVID-19 w USA jest dość dramatyczny i nic nie wskazuje na to, by koronawirus został pokonany. Doradca Białego Domu ds. COVID-19 Anthony Fauci ostrzega, że zima może być tragiczna, co będzie "winą nieprzygotowanej władzy, która boi się podejmowania trudnych decyzji". Prognozuje, że w samych Stanach Zjednoczonych wkrótce będzie rejestrowanych 100 tys. nowych zakażeń dziennie.

Koronawirus i kampania wyborcza  w USA

Dyrektor krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci na łamach „Washington Post” zwrócił uwagę, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny w okresie jesienno-zimowym, bo ludzie większość czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach. Apeluje, by zmienić całkowicie podejście do zdrowia publicznego, ponieważ nadciąga wzrost liczby zgonów i zakażeń. Dziennik zwraca uwagę, że mogą przyczynić się do tego wybory prezydenckie w USA, bo na wiecach wyborczych Trumpa obserwujemy tysiące ludzi bez maseczek.

Zdaniem Fauciego, koronawirus wpłynie też destrukcyjnie na Boże Narodzenie. Czy rodzinny powinny zapomnieć o świątecznych spotkaniach? Apeluje, by organizując Święta, wziąć pod uwagę osoby z grupy ryzyka.

Na małe, niewinne spotkania, gdy 6-8-10 osób spotyka się w jednym domu, przychodzi jedna bezobjawowa osoba i zaraża 4-5 gości. Dla mnie to właśnie scenariusz tegorocznych świąt – powiedział Fauci. (radiozet.pl)

Szczepionka na COVID-19 i Donald Trump

Amerykańska prasa podkreśla, że Biały Dom skupia się na szczepionce na COVID-19. Problem jednak w tym, że ona szybko nie powstanie, a zaszczepienie dziesiątek milionów ludzi to będzie dość długi proces. Mogą mijać miesiące zanim Amerykanie w ten sposób uzyskają odporność na COVID-19.

Fauci skrytykował też obecnego doradcę Donalda Trumpa ds. pandemii, którym jest neuroradiolog Scott Atlas. Jego zdaniem, jest bystry, ale nie ma wiedzy i doświadczenia, więc  pozwala na rozprzestrzenianie się wirusa wśród młodych ludzi. Co gorsza, jest jedynym doradcą medycznym, z którym spotyka się prezydent USA Donald Trump

Co na to Trump? Niestety, za takie wypowiedzi włos mu z głowy nie spadnie...

Ludzie są zmęczeni słuchaniem Fauci i tych idiotów, tych wszystkich idiotów, którzy nie mają o tym pojęcia – media przypominają niedawną wypowiedź Trumpa.

Przeczytaj więcej
Komentarze