18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykuje się koronokalipsa?

Koronawirus wywoła chaos? Ludzie kupują broń

Wojciech Kozicki
17.03.2020  08:59
Koronawirus w USA - rośnie sprzedaż broni, Amerykanie szykują się na chaos
Koronawirus w USA - rośnie sprzedaż broni, Amerykanie szykują się na chaos Fot: Facebook/DAILY NATION

Pandemia koronawirusa na świecie to nieustannie rosnąca liczba ofiar i osób zakażonych. Śmiertelność rośnie, a strach dotarł też do USA, gdzie sytuacja robi się dramatyczna. Filmy o zombie i epidemiach chyba zainspirowały Amerykanów – kupują broń i przygotowują się na najgorsze!

Koronawirus w USA atakuje coraz intensywniej, a Amerykanie robią zapasy żywności jak na apokalipsę lub wojnę. Czy dojdzie do sytuacji jak w filmach katastroficznych lub np. serialu „The The Walking Dead”? Czy ludzie będą walczyć ze sobą o jedzenie i wodę? Obywatele USA są gotowi na czarny scenariusz.

Koronawirus i sprzedaż w broni w USA

„Los Angeles Times” donosi, że sprzedaż broni w USA poszybowała w górę jak szalona. Między 23 lutego a 4 marca wzrosła w kraju o 68 proc. w stosunku do poprzednich 11 dni! Szacuje się, że to dopiero początek, a amerykańskie społeczeństwo zbroi się jak na wojnę. Jak pisze news.sky.com, ludzie są świadomi, że nadciąga kryzys i system może się zawalić, więc chcą być gotowi na moment, gdy wybuchnie chaos. W kolejkach po broń stoją także osoby, które nigdy jej nie posiadały i walczyły o jej delegalizację. Niektórzy jednorazowo kupują arsenał za tysiące dolarów!

To instynkt samozachowawczy i panika. Wygląda to, jakby ludzie chcieli bronić siebie i swoje rodziny przed atakiem zombie – Associated Press cytuje pewnego amerykańskiego właściciela sklepu z bronią.

Politycy i działacze społeczni długo wzmawiali nam, że nie potrzebujemy broni palnej. Teraz ludzie boją się i jej potrzebują, chcą sami podejmować decyzje - mówił jeden z klientów kupujących broń. (news.sky.com)

Koronawirus w USA

Aktualna raporty rządowe podają, że w USA na koronawirusa zachorowało już 4700 osób, liczba ofiar śmiertelnych wynosi 90 osób. Jeszcze niedawno prezydent Donald Trump zapewniał, że ma powodu do paniki, ale epidemia chyba również u niego wywołała strach.

Rozmawiałem o tym z synem, który zapytał mnie jak trudna jest sytuacja. Odpowiedziałem, że jest zła – powiedział Trump na briefingu w Białym Domu.

Przeczytaj więcej
Komentarze