18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Watykan zastygł

Koronawirus dopadł papieża? Franciszek poddany testom

03.03.2020  07:45
Koronawirus dopadł papieża? Franciszek poddany testom
Koronawirus dopadł papieża? Franciszek poddany testom Fot: Shutterstock

Papież Franciszek od kilku dni ma problemy ze zdrowiem. Wstępnie podawano, że to tylko "lekka niedyspozycja". Teraz został poddany badaniom na obecność koronawirusa!

Od tygodnia Papież Franciszek zmaga się z problemami ze zdrowiem. Duchowny kaszle, ma duszności i katar. Doszło do tego, że przez swoją niedyspozycję był zmuszony odwołać większość aktywności, zrezygnował też z prywatnych audiencji. Pierwszy raz w czasie swojego pontyfikatu nie wziął udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

Papież ma koronawirusa?

We Włoszech panuje obecnie epidemia groźnego koronawirusa z Wuhan. Wirus zaraża kolejne osoby, ponad 150 jest w stanie ciężkim. COVID-19 zbiera żniwo głównie wśród osób starszych. 84-letni papież jest więc w szczególnym niebezpieczeństwie.

Włoski dziennik "Il Messaggero" poinformował, że u papieża pojawiły się dodatkowe dolegliwości - między innymi ból gardła i wysoka gorączka. Wtedy zdecydowano, by poddać duchownego testom na koronawirusa.

Szczęśliwie testy wykluczyły niebezpiecznego COVID-19. Franciszek powoli wraca do zdrowia. Zaczął już ponownie odprawiać msze i przyjmować gości w Domu Świętej Marty.

Przeczytaj więcej
Komentarze