18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia atakuje

Koronawirus w szpitalu dla dzieci

Wojciech Kozicki
06.03.2020  10:53
Koronawirus w szpitalu dla dzieci - nowe informacje o epidemii w Europie
Koronawirus w szpitalu dla dzieci - nowe informacje o epidemii w Europie Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce na razie wydaje się pod kontrolą, ale w Europie epidemia COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Rośnie liczba ofiar i osób zakażonych. Tymczasem z Wielkiej Brytanii napływają dramatyczne infiormacje – choroba z Wuhan zaatakowała w szpitalu dziecięcym.

Koronawirus w Europie to już epidemia poza kontrolą? Szpital Alder Hey Children’s Hospital w Liverpoolu potwierdził, że na jednym z oddziałów zdiagnozowano 2 przypadki zakażenia koronawirusem. Jest to palcówka medyczna dla dzieci. Nie podano płci i wieku zarażonych osób. BBC donosi natomiast, że jedna z osób zarażonych to na pewno dziecko.

Media podają, że COVID-19 w Liverpoolu stwierdzono już w sumie u 3 osób. Potwierdzono, że jeden z pacjentów wrócił niedawno z Włoch, a drugi miał kontakt z osobą chorą na zapalenie płuc z Wuhan.

Koronawirus - liczba przypadków w Wielkiej Brytanii

Jak podaje metro.co.uk, w Wielkiej Brytanii potwierdzono 116 przypadków zarażenia koronawirusem, a jedna osoba zmarła. Zakażenie stwierdzono jednak dopiero po śmierci.

Objawy koronawirusa:

  • gorączka
  • kaszel
  • duszność
  • ból mięśni
  • ból głowy
  • ból gardła
Przeczytaj więcej
Komentarze