18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Patogen w cieku wodnym

Koronawirus w wodzie. Miasto zagrożone!

Wojciech Kozicki
10.07.2020  17:16
Koronawirus w Hiszpanii - skażenie wody w Madrycie!
Koronawirus w Hiszpanii - skażenie wody w Madrycie! Fot: Facebook/INQUIRER.net

Koronawirus to nie tylko zakażenie drogą kropelkową i śmierć wisząca w powietrzu! Hiszpańskie służby sanitarne potwierdziły, że patogen z Wuhan został wykryty w dużych ilościach w cieku wodnym na terenie Madrytu. Może doprowadzić do pojawienia się nowego ogniska epidemii!

Jak poinformowały władze Urzędu ds. Ochrony Przyrody (Seprona), Madryt jest zagrożony koronawirusem! Ciek wodny wpływający w podmadryckim Getafedo do rzeki Manzanares został skażony wirusem SARS-CoV-2. Lokalne media piszą o nielegalnie wykopanym cieku odprowadzającym wodę z kanalizacji. Po zbadaniu próbek wody stwierdzono tak duże zagęszczenie koronawirusa, że zagrożone są nie tylko osoby mieszkające w sąsiedztwie rzeki, ale też osoby żyjące na terenie całej aglomeracji.

Woda skażona koronawirusem

Nawet bez picia skażonej wody, można było złapać patogen z Wuhan. Ustalono, że ryzyko zakażenia stanowiły już same opary unoszące się nad wodą z cieku wpływającego do rzeki Manzanares. Zainfekowanych mogło zostać wiele osób!

W piątek władze Madrytu ogłosiły uruchomienie procedury dla turystów, u których stwierdzono zachorowanie na Covid-19. Mają być oni kierowani do stołecznego szpitala Gregorio Maranon. Urlopowicze z lekkimi objawami choroby będą mogli odbyć kwarantannę w położonym niedaleko tej placówki hotelu Ayre Gran – pisze rmf24.pl

Do tej pory w Hiszpanii na koronawirusa zachorowało ponad 253 tysiące przypadków. Zmarło 28401 osób.

 

Czytaj także