18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe zakazy!

Koronawirus wygrywa. Wprowadzona godzina policyjna!

Wojciech Kozicki
28.07.2020  17:06
Koronawirus wygrywa. Epidemia wymusiła ostrzejsze restrykcje i zakazy
Koronawirus wygrywa. Epidemia wymusiła ostrzejsze restrykcje i zakazy Fot: Facebook/Venus Media

Koronawirus w Polsce powraca z hukiem, ale jak zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski, kolejny lockdown nie jest planowany. Tymczasem w Europie się nie cackają i zaostrzają obostrzenia, bo epidemia wymyka się spod kontroli.

Koronawirus w Belgii wygrywa mimo działań rządu i służb. Podjęto więc kontrowersyjną decyzję. Władze belgijskiej prowincji Antwerpia wprowadziły godzinę policyjną, aby powstrzymać wzrost liczby przypadków koronawirusa. Czy pomoże to wygrać z SARS-CoV-2?

Walka z koronawirusem i ostre restrykcje

Godzina policyjna obowiązuje od 23.30 do 6.00. Na tym jednak nie koniec restrykcji, bo zdecydowano, iż puby i restauracje muszą być zamykane o 23:00. Obywatele muszą w trakcie godziny policyjnej przebywać w domach, a wyjście na zewnątrz dozwolone jest jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy potrzeba pomocy medycznej.

Gubernator Antwerpii Cathy Berx zaapelował do obywateli kraju, by nie przyjeżdżali do rejonu objętego restrykcjami. Powiedział także, że „obowiązuje całkowity zakaz imprezowania”.

Pracowanie z domu jest obowiązkowe, chyba że jest to całkowicie niemożliwe. Sporty zespołowe są zakazane dla osób powyżej 18. roku życia. – opisuje restrykcje w Belgii rynekzdrowia.pl

Godzina policyjna z powodu koronawirusa obowiązuje również w Kenii. Co więcej, prezydent Kenii Uhuru Kenyatta oznajmił w poniedziałek, że przedłuża godzinę policyjną o 30 dni.