18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat i panika

Koronawirus wyniesiony ze szpitala? Uciekła kobieta z podejrzeniem choroby

05.02.2020  19:42
Koronawirus wyniesiony ze szpitala? Uciekła kobieta z podejrzeniem choroby
Koronawirus wyniesiony ze szpitala? Uciekła kobieta z podejrzeniem choroby Fot: VIVEK PRAKASH/AFP/East News

Koronawirus mógł zostać wyniesiony ze szpitala? Z placówki w Austrii uciekła kobieta, u której choroba była podejrzewana. Blady strach padł na lekarzy i ludzi, którzy mogą się od niej nieświadomie zarazić.

Koronawirus sieje spustoszenie w Chinach i rosnącą panikę poza granicami kraju. Każdy boi się, że epidemia naprawdę chwyci nas w swoje bezlitosne szpony. Ludzie panikują i przestają się zachowywać racjonalnie. 

Przykładem tego jest działanie 31-latki ze Salzburgu w Austrii. Podejrzewano u niej zakażenie koronawirusem i od wtorku była trzymana w izolacji ze względów bezpieczeństwa. Niestety, na nic zdały się zapobiegawcze działania lekarzy - kobieta uciekła ze szpitala pod osłoną nocy.

Koronawirus wyzwala w ludziach to, co najgorsze

Szybko rozpoczęła się akcja poszukiwawcza i funkcjonariusze odnaleźli kobietę w jej domu. Co najciekawsze, kobieta wcześniej sama zgłosiła się do szpitala, szukając pomocy. W styczniu 31-latka była w Tajwanie i w Nowej Zelandii. Podczas lotu powrotnego zaczęła mieć problemy z oddychaniem.

Podobno przed ucieczką kobiety, lekarzom udało się pobrać od niej wymaz z gardła, który wysłano do laboratorium w Wiedniu. Test ma być wykonany priorytetowo - dla wszystkich lepiej byłoby, gdyby najgorsze obawy się nie potwierdziły.

Do tej pory w Austrii nie ma ani jednego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa - oby i ten był fałszywym alarmem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze