18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

spisek?

KORONAWIRUS WYPUSZCZONY PRZEZ CHINY! Prezydent atakuje

22.09.2020  18:02
Donald Trump grozi Chinom
Donald Trump grozi Chinom Fot: MANDEL NGAN/AFP/East News

Szokujące oskarżenia i zapowiedź wielkiego konfliktu. Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny ogłosił, że Chiny z premedytacją wypuściły na świat koronawirusa SARS-COV-2. Żąda konsekwencji.

Koronawirus SARS-COV-2 niemal od początku roku paraliżuje świat. Chiny do pierwszych przypadków zachorowań przyznały się pod koniec 2019 roku, już wiadomo jednak, że patogen atakował dużo wcześniej. Dużo wcześniej niż w pierwszych miesiącach roku 2020 (takie były oficjalne dane) dotarł też do USA czy Europy.

Skąd wziął się koronawirus? Zdania są podzielone, a wokół sprawy namnożyło się teorii spiskowych. Jednym z twierdzeń jest wydostanie się wirusa z laboratorium w Wuhan. Niektórzy twierdzą jednak, że został "wypuszczony" specjalnie.

Donald Trump grozi Chinom

We wtorek 22 września Donald Trump wziął udział w debacie generalnej na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Prezydent USA wystąpił z jasnym stanowiskiem - świat zmaga się z wielką zarazą, a wszystko to wina Chińczyków. I trzeba ich za to ukarać.

Musimy pociągnąć do odpowiedzialności państwo, które wypuściło tę zarazę na świat - Chiny - oznajmił.

Donald Trump tłumaczył, że w USA w związku z koronawirusem przeprowadzono największą mobilizację od czasów II wojny światowej, a on sam musi walczyć z zabójczym "chińskim wirusem". I trzeba przyznać - bilans epidemii w Stanach Zjednoczonych jest tragiczny - do 22 września potwierdzono tam ponad 7 milionów zakażeń i ponad 200 tys. ofiar śmiertelnych.

Donald Trump wściekły. Oskarża WHO

Już wcześniej Donald Trump wielokrotnie zapewniał, że posiada dowody nie tylko na pochodzenie SARS-COV-2 z Chin, ale też na to, że wirus został tam specjalnie stworzony i z premedytacją wypuszczony na świat.

Nadpobudliwy prezydent Stanów Zjednoczonych w czasie wtorkowej debaty groził nie tylko Chinom, ale też Światowej Organizacji Zdrowia. Donald Trump twierdzi, że WHO jest w zmowie z Chinami, albo raczej jest przez Chiny kontrolowana. Prezydent USA jako dowód na swoją teorię przywołuje twierdzenia organizacji z początków epidemii, gdy nie wiadomo było jeszcze, jak właściwie koronawirus zakaża i jak bardzo jest niebezpieczny...

Chiński rząd i WHO fałszywie deklarowały, że nie ma dowodów na zakażanie się człowieka od człowieka - grzmiał Donald Trump.