18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest coraz bliżej

Koronawirus w Europie! Potwierdzono pierwsze przypadki

Emilia Waszczuk
24.01.2020  21:04
Koronawirus w Europie! Potwierdzono pierwsze przypadki
Koronawirus w Europie! Potwierdzono pierwsze przypadki Fot: Shutterstock

Niebezpieczny koronawirus 2019-nCoV dotarł do Europy - to już pewne. Potwierdzono pierwsze przypadki zachorowań. Kolejne osoby pozostają pod obserwacją i czekają na wyniki badań.

Robi się naprawdę niebezpiecznie. Zabójczy koronawirus, który w grudniu wykryto w mieście Wuhan w Chinach, wydostał się z Azji. Pierwsze przypadki stwierdzono już m.in w USA i Australii. Niestety, właśnie potwierdzono zakażenia w Europie.

O pierwszych dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa 2019-nCoV poinformowała francuska minister zdrowia Agnes Buzyn.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Bordeaux, a drugi w okolicach Paryża

- podaje Reuters.

W Bordeaux choruje 48-letni mężczyzna, z pochodzenia Chińczyk. W ostatnich dniach podróżował do Wuhan w celach zdrowotnych. Nie wiadomo, kim jest druga zakażona osoba.

Zachorowań będzie więcej

Minister dodała, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan - podaje PAP. Polityk zasugerowała, że Francja wykryła u siebie wirus jako pierwsza, bo tamtejsi naukowcy opracowali szybki test diagnozujący zakażonych.

To pierwsze dwa przypadki potwierdzonych zakażeń śmiertelnie niebezpiecznym, podobnym do SARS wirusem, na starym kontynencie. Ciągle czekamy na ewentualne potwierdzenie wykrycia 2019-nCoV na Białorusi. Nie wiadomo też, czy Chinka, która mimo objawów wydostała się z Wuhan i przyleciała do Francji, cierpi na zabójczą chorobę.

Przeczytaj więcej
Komentarze