18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chińczycy biją na alarm

Koronawirus z Wuhan zmutował! Jest jeszcze bardziej zabójczy

Emilia Waszczuk
05.02.2020  15:27
Koronawirus z Wuhan zmutował! Jest jeszcze bardziej zabójczy
Koronawirus z Wuhan zmutował! Jest jeszcze bardziej zabójczy Fot: Aleksandr Kondratuk/SPUTNIK Russia/East News

Minister Zdrowia Chin Ma Xiaowei przekazał mediom bardzo niepokojące informacje. Zabójczy koronawirus 2019-nCoV zmutował i teraz jest jeszcze bardziej niebezpieczny.

Wykryty w Wuhan koronawirus 2019-nCoV zabił już blisko 500 osób. Choruje (oficjalnie) ponad 25 tysięcy, w ponad 20 krajach na świecie. Największe spustoszenie choroba sieje w Chinach. I zdaje się, że będzie jeszcze gorzej.

Minister zdrowia Chin Ma Xiaowei przekazał w środę przerażające informacje. Świat jeszcze nie wynalazł szczepionki ani leku na koronawirusa, a on już się zmienia. To już oficjalne - wirus zmutował, jeszcze łatwiej przenosi się z człowieka na człowieka i jest bardziej zabójczy!

Epidemia się nasili

Doniesienia Chińczyków potwierdzają też niezależni amerykańscy naukowcy. Niepokojący jest nagły, silny wzrost liczby zachorowań. Również WHO przygląda się wirusowi, alarmując, że epidemia może znacznie przybrać na sile, także poza granicami Chin.

Gauden Galea z WHO przestrzegł w Pekinie, że liczba zakażonych wzrośnie - ba, już może być dużo wyższa, niż podają oficjalne statystyki. Wszystko przez to, że wielu zarażonych dotąd nie zostało zdiagnozowanych.

Wedle badań epidemiologów, od jednej osoby koronawirusem zarażają się dwie kolejne. To więcej niż w przypadku Hiszpanki, która w 1918 roku zabiła 50 milionów ludzi na całym świecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze