18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia nadchodzi

Koronawirus zabije 65 MILIONÓW ludzi. Eksperci są przerażeni

26.01.2020  12:45
Koronawirus zabije 65 MILIONÓW ludzi. Eksperci są przerażeni
Koronawirus zabije 65 MILIONÓW ludzi. Eksperci są przerażeni Fot: Flickr

Koronawirus sieje postrach w świecie. Nic dziwnego. Lekarze nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić, a śmiertelna choroba może w przyszłości zabić 65 mln ludzi!

Eksperci nie mają dla nas pocieszających wiadomości. Cały świat boi się koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że... robi to zupełnie słusznie. Wirus do końca tego roku może zabić nawet 65 milionów ludzi.

Eksperci ds. zdrowia ze Stanów Zjednoczonych niepokojącą symulację przedstawiali już w październiku, ale nikt ich wtedy nie wziął na poważnie. Naukowcy z Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johns Hopkins przedstawili niepokojące prognozy - zostały one jednak, niestety, zignorowane.

Koronawirus zabije 65 mln ludzi

Teraz ten scenariusz ma szansę się ziścić. Według przewidywań 65 milionów ludzi zginie w ciągu pierwszych 18 miesięcy epidemii. Choroba ma dotrzeć do każdego zakątka świata, straty w ludziach będą ogromne. 

Od dawna myślałem, że najbardziej prawdopodobnym wirusem, który może wywołać nową pandemię, będzie koronawirus. Nie wiemy jeszcze, jak bardzo jest zaraźliwy. Wiemy, że rozprzestrzenia się między ludźmi, ale nie wiemy w jakim stopniu

- mówił dla Business Insider dr Eric Toner, jeden ze wspomnianych wyżej naukowców. 

Wiadomo już, że koronawirus rozprzestrzenia się naprawdę błyskawicznie. Wygląda na to, że eksperci mieli rację i ich prognozy naprawdę mogą się ziścić. Przeraża nas to w sposób niewysłowiony. 

Zobacz także