18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia

Koronawirus zamordował maluszka. Nie żyje chłopczyk

07.08.2020  09:21
Koronawirus zabił 7-latka
Koronawirus zabił 7-latka Fot: Shutterstock

Dramatyczne informacje - nie żyje 7-letni chłopczyk zakażony koronawirusem. COVID-19 był jedyną i bezpośrednią przyczyną śmierci - dziecko nie cierpiało na inne choroby.

Koronawirus zabija tylko ludzi starszych i schorowanych? Nic bardziej mylnego! Coraz częściej słyszymy o młodych, zdrowych ludziach, którzy zakażają się niebezpiecznym patogenem i przechodzą chorobę ciężko, a nawet umierają.

Nie żyje dziecko

Dziś docierają do nas tragiczne wieści. W Georgii z powodu COVID-19 zmarł zaledwie 7-letni chłopczyk. Jak podaje CNN, dziecko nie miało żadnych chorób towarzyszących - przed zakażeniem było zupełnie zdrowe.

Każda śmierć z powodu COVID-19, którą ogłaszamy, jest tragiczna, ale utrata kogoś tak młodego jest dla nas szczególnie bolesna. Wiadomo, że osoby starsze i cierpiące na choroby towarzyszące są bardziej narażone na komplikacje, ale jest to choroba, którą każdy powinien traktować poważnie

– powiedział dr Lawton Davis (Wprost.pl)

Chłopczyk jest najmłodszą ofiarą COVID-19 w stanie Georgia. W zeszłym miesiącu przez zakażenie SARS-COV-2 zmarła 9-letnia dziewczynka z Florydy. Ona również nie miała żadnych chorób towarzyszących.

Tylko ostatniej doby w USA odnotowano ponad 50 000 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło aż 2060 osób. Od początku epidemii SARS-COV-2 zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych u ponad pięciu milionów osób! W sumie na świecie zachorowało już ponad 19 milionów osób (tylko przypadki zdiagnozowane).

Przeczytaj więcej
Komentarze