18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Większy porządek i lepsza organizacja transportu?

Koronawirus zmieni sposób w jaki podróżujemy. Koniec z głupim zwyczajem

Kamil Kacperski
28.05.2020  14:44
Koronawirus zmieni sposób w jaki podróżujemy. Koniec z głupim zwyczajem
Koronawirus zmieni sposób w jaki podróżujemy. Koniec z głupim zwyczajem Fot: shutterstock.com

W czasie podróży samolotem może nam przeszkadzać wiele zachowań i dziwnych zwyczajów innych pasażerów. Rzecznicy linii lotniczych zapewniają jednak, że niektóre z nich będą musiały zniknąć.

Popularne i uciążliwe dla załogi oraz innych pasażerów, są pytania, czy prośby o zamianę miejsc na pokładzie, aby "usiąść blisko żony, chłopaka, siostry, psa, babci czy koleżanki". Okazuje się, że tego typu zamiany i machlojki mają być reliktem przeszłości. W dobie pandemii zamiana miejsc w samolocie ma być bowiem niedozwolona.

Koronawirus zmieni nasze podróżnicze zwyczaje

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) uważa, że trzymanie się wyznaczonych miejsc na pokładzie ma być koniecznością w obliczu światowej pandemii.

– Gdy już zajmiesz miejsce, to nie będziesz mógł niczego zmieniać – tłumaczy Nick Careen, wiceprezes ds. lotnictwa, pasażerów i ładunku w IATA.

Jego zdaniem jest to niezbędne, chociażby dlatego, by w razie jakichkolwiek podejrzeń o zakażenie koronawirusem na pokładzie, odpowiednie służby wiedziały, kto i gdzie dokładnie siedział.

– Łatwość w dostępności danych i lokalizacji pasażerów jest niezwykle ważna dla powodzenia i skuteczności działań organów zdrowia publicznego. Te dzięki temu będą mogły zidentyfikować i powiadomić osoby, siedzące w pobliżu zainfekowanego pasażera i przekazać im odpowiednie zalecenia – wyjaśnia EASA, czyli Agencja bezpieczeństwa Lotniczego UE (cytowana przez Fly4free.pl).

Część linii planuje też blokować środkowe miejsca w samolocie w celu zapewnienia pasażerom większego dystansu w czasie lotu. Inni przewoźnicy celowo będą rozsadzać podróżnych, żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze