18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra w Chinach

Skąd wziął się koronawirus? Mogli wywołać epidemię celowo!

Wojciech Kozicki
27.01.2020  14:06
Szokująca teoria  - czy to naukowcy są odpowiedzialni za epidemię?
Szokująca teoria - czy to naukowcy są odpowiedzialni za epidemię? Fot: Facebook/Notife

Koronawirus wydostał się z Wuhan w Chinach i atakuje kolejne kraje. Czy rzeczywiście epidemia zaczęła się od targu rybnego? Okazuje się, że za masakrę mogą odpowiadać naukowcy, bo wirus mógł wymknąć się z laboratorium.

Epidemia atakuje świat. W samych Chinach koronawirus zabił już kilkadziesiąt osób, kolejnych 200 ty.s jest zarażonych. Naukowcy szacują, że wkrótce ofiar może być nawet 65 milionów. Jak źródło zarazy podaje się produkty na targu rybnym w Wuhan. Okazuje się jednak, że tajemnicza choroba płuc może być dziełem człowieka. Zwolennicy teorii spiskowych piszą również o spisku koncernów farmaceutycznych i celowej depopulacji. 

Media podają, że amerykańscy naukowcy już 2 lata temu ostrzegali, że laboratorium w Wuhan, gdzie bada się niebezpieczne choroby jak SARS i Ebola, stanowi śmiertelne zagrożenie i w końcu coś z niego wydostanie się "na wolność". Czy rzeczywiście zabójczy wirus uciekł z Wuhan National Biosafety Laboratory?

Pierwszym projektem laboratorium miało być badanie patogenu BSL-3, który powoduje gorączkę krwotoczną Krymsko-Konga: śmiertelny wirus przenoszony przez kleszcze, który atakował zwierzęta gospodarskie na całym świecie, w tym w północno-zachodnich Chinach, i który może przenosić się na ludzi – podaje wgospodarce.pl.

Specjaliści przypominają, że właśnie epidemia SARS w Pekinie w 2004 roku wybuchła, ponieważ wirus wydostał się z tamtejszego laboratorium.

Tym razem epidemia wydaje się już nie do zatrzymania. Co prawda 11-milionowe Wuhan zostało odcięte od świata, ale z powodu Nowego Roku, 5 milionów osób zdążyło opuścić aglomerację. Z zakażonej strefy uciekli też polscy studenci, którzy właśnie wrócili do kraju.