18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koszmar

Ofiara koronawirusa na Ukrainie! Kobieta zaraziła się w Polsce!

Emilia Waszczuk
13.03.2020  16:03
Ofiara koronawirusa na Ukrainie! Kobieta zaraziła się w Polsce!
Ofiara koronawirusa na Ukrainie! Kobieta zaraziła się w Polsce! Fot: Shutterstock

Ukraiński resort zdrowia przekazał informacje o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa SARS-COV-2. Pacjentka zaraziła się w Polsce!

71-letnia mieszkanka Radomyśla w środkowej Ukrainie 1 marca wróciła do kraju po dłuższym pobycie w Polsce. 3 marca wystąpiły u niej pierwsze symptomy choroby spowodowanej koronawirusem SARS-COV-2.

Do domu kobieta wracała przez Lwów, gdzie spotkała się ze znajomymi. Później, już po powrocie do Radomyśla, trafiła do szpitala zakaźnego. Miała poważne problemy z oddychaniem, podpięto ją do respiratora. Zdiagnozowano u niej COVID-19.

Kobieta nie żyje

Rodzina i znajomi pacjentki zostali objęci obserwacją lekarską. Niestety, w piątek 13 marca ukraiński resort zdrowia poinformował o zgonie 71-latki.

To pierwsza ofiara koronawirusa na Ukrainie. W sumie zdiagnozowano tam jak dotąd jedynie 3 przypadki zakażeń. Co istotne - w Polsce o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia SARS-COV-2 dowiedzieliśmy się dopiero 4 marca!

Przeczytaj więcej
Komentarze