18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19

Sukces w walce z koronawirusem. Wykrywają zakażenie w 20 sekund!

Emilia Waszczuk
20.03.2020  15:57
Sukces w walce z koronawirusem. Wykrywają zakażenie w 20 sekund!
Sukces w walce z koronawirusem. Wykrywają zakażenie w 20 sekund! Fot: Nitiphonphat/Shutterstock

Koronawirus SARS-COV-2 zbiera żniwo na całym świecie. Pojawił się jednak sposób na bardzo szybką diagnozę osób potencjalnie zakażonych - chorobę wykrywa już w 20 sekund!

Pandemia, która swoje pierwsze ognisko miała w Wuhan w Chinach, ogarnia już cały świat. Codziennie napływają informacje o nowych, masowych zakażeniach i zgonach. Na szczęście pojawiają się też stosunkowo dobre informacje.

Polacy produkują lek, który wspomaga leczenie osób z COVID-19. W Chinach odkryto, że japoński lek na grypę, jest skuteczny w leczeniu zakażeń koronawirusem. Chińczycy opracowali też system wykrywania SARS-COV-2 już w 20 sekund!

Ekspresowa diagnoza

Sprzęt wykorzystywany jest już w szpitalach w Wuhan, a teraz po raz pierwszy pojawił się w Europie. Oprogramowanie trafiło właśnie do Szpitala Uniwersyteckiego Campus Bio-Medico w Rzymie.

Sztuczna inteligencja analizuje obraz płuc pacjentów wykonany w tomografii komputerowej. W ekspresowym tempie potrafi ustalić, czy u pacjenta doszło do zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Skuteczność oprogramowania szacuje się na aż 98,5 procent!

Co więcej, aplikacja potrafi nie tylko zdiagnozować, ale też ocenić rokowania leczenia. Umie oszacować, czy w najbliższych dniach dojdzie do polepszenia, czy do pogorszenia stanu zdrowia.

Przeczytaj więcej
Komentarze