18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szkoła zdalna na stałe?

Koronawirus. W czasie kwarantanny dzieci lepiej się uczą

Kamil Kacperski
26.05.2020  11:50
Koronawirus. W czasie kwarantanny dzieci lepiej się uczą
Koronawirus. W czasie kwarantanny dzieci lepiej się uczą Fot: shutterstock.com

W czasie trwającej od połowy marca do początku maja obowiązkowej kwarantanny poprawiły się wyniki uczniów w nauce. Czas na szkołę zdalną?

Koronawirus miał pozytywny wpływ na naukę w Hiszpanii? O korzystnym efekcie napisał dziennik "El Confidencial", który zauważył, że siedzenie w domu i ograniczenie życia towarzyskiego wśród studentów po prostu poprawiło ich wyniki. 

Kwarantanna dobra dla uczniów i studentów?

Na temat tego zjawiska napisał również dziennik “El Mundo”, który stwierdził, że zamknięcie uniwersytetów i uczelni wyższych w Hiszpanii "zwiększyło wydajność studentów". Stołeczna gazeta na poparcie swojej tezy podała statystyki opublikowane przez Autonomiczny Uniwersytet w Madrycie.

Z przeprowadzonej analizy wyników 500 egzaminów wynika, że aż 90 procent studentów zaliczyło testy. W zeszłym roku liczba ta wynosiła zaledwie 70 procent, co oznacza wzrost o 20 punktów procentowych. W 2020 roku egzaminy odbywały się oczywiście w wersji online.

Na temat poprawy wyników wypowiedzieli się również wykładowcy. Sacha Gomez z Wyższej Szkoły Politechnicznej w Madrycie od razu odpowiedział na potencjalną krytykę i potwierdził, że wcale nie przygotowano prostszych pytań ze względu na sytuację na świecie.

Niestety, dobre wyniki w nauce nie poprawiły nastroju wśród nauczycieli. Według sondażu opublikowanego w piątek przez związek zawodowy pracowników sektora publicznego CSIF wynika, że prawie 93 procent nauczycieli ma problemy ze zdrowiem psychicznym z powodu epidemii.

"92,8 proc. nauczycieli cierpi na wyczerpanie emocjonalne, stres, niepokój lub załamania nerwowe z powodu koronawirusa i prowadzenia zajęć szkolnych na odległość" - napisały na swojej stronie władze CSIF.

Przeczytaj więcej
Komentarze