18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie mają na to leku

Pandemia nadciąga? Zabójczy wirus z Chin wydostał się z kraju

16.01.2020  10:48
Pandemia nadciąga? Zabójczy wirus z Chin wydostał się z kraju
Pandemia nadciąga? Zabójczy wirus z Chin wydostał się z kraju Fot: Shutterstock

Przerażające wieści ze wschodu. W grudniu w Chinach wykryto nowego, niebezpiecznego wirusa. W mieście Wutan rozpętała się epidemia. Teraz okazuje się, że choroba może się roznieść.

Niebezpieczny koronawirus 2019-nCoV powoduje u ludzi ostrą niewydolność oddechową - nietypowe, poważne zapalenie płuc. W Wutan odnotowano jak na razie 41 przypadków zachorowań. Jedna osoba zmarła.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegała we wtorek, że wirus może łatwo przenosić się z człowieka na człowieka i należy zachować szczególną ostrożność. Niestety, okazuje się, że są powody do obaw.

Nadciąga pandemia?

Wirus wydostał się z Chin. Pierwsze przypadki zakażeń odnotowano w Japonii i Tajlandii.

2019-nCoV został stwierdzony u 30-latka mieszkającego w pobliżu Tokio. Mężczyzna wrócił właśnie z podróży do Wutan. Drugi przypadek to turystka z Chin, która podróżowała do Tajlandii ze swoją rodziną w 16-osobowej grupie.

Niebezpieczny koronawirus najprawdopodobniej rozwinął się na jednym z bazarków z owocami morza w Wutan. Targowisko zostało zamknięte 1 stycznia.

Choroba się rozprzestrzenia, a lekarze nie wiedzą, jak ją leczyć. Jak dotąd nie opracowano żadnego nowego medykamentu. Zaleca się jedynie podawanie zarażonym środków przeciwwirusowych. Tymczasem WHO wydała zalecenia dla szpitali na całym świecie, jak postępować w przypadku wykrycia i rozprzestrzeniania się 2019-nCoV. 

Przeczytaj więcej
Komentarze