18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wielkanoc jest najważniejsza"

Kościoły nie chcą się zamykać. Żądają więcej mszy

Wojciech Kozicki
24.03.2021  11:39
Kościoły w Niemczech chcą nabożeństw mimo obostrzeń i epidemii
Kościoły w Niemczech chcą nabożeństw mimo obostrzeń i epidemii Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Lockdown na Wielkanoc w Polsce wydaje się już pewny. Tymczasem rząd PiS deklaruje, że nie zamknie kościołów, a duchowni apelują o WIĘCEJ MSZY! Okazuje się, że podobna sytuacja ma również miejsce w Niemczech.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia na Wielkanoc, lockdown wisi w powietrzu, rząd zamknie wszystko… oprócz kościołów. Minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie wyjaśnił, dlaczego kościoły nie zostaną zamknięte, a abp Jędraszewski zaapelował nawet, by ODPRAWIAĆ WIĘCEJ MSZY W CZASIE LOCKDOWNU! Okazuje się, że podobnie zachowuje się także Kościół w Niemczech.

Kościoły w Niemczech chcą nabożeństw mimo obostrzeń i epidemii

Jak donosi PAP, kościoły katolicki i protestancki nie chcą rezygnować z nabożeństw wielkanocnych z udziałem wiernych. Podkreślają, że nie można ograniczyć nabożeństw w tym okresie, bo Wielkanoc to najważniejsze święto. Rzecznik ds. polityki religijnej frakcji FDP w Bundestagu Benjamin Strasser uważa, że zamykanie kościołów jest przesadą, bo potrafią „w sposób odpowiedzialny odprawiać nabożeństwa i dzięki swoim koncepcjom higienicznym zapewnić ochronę zdrowia”.

Niemieckie MSW zapewnia, że nie wymaga zamykania kościołów, a jedynie sugeruje ograniczanie ilości mszy. Po poniedziałkowej konferencji z udziałem kanclerz Angeli Merkel i premierów krajów związkowych poinformowano, by msze wielkanocne w miarę możliwości odprawiać wirtualnie.

Wielkanoc to nie błahostka, to najważniejsze święto chrześcijan. W rozmowach trzeba wyjaśnić, że otwieranie drzwi kościoła w Wielkanoc to coś innego niż otwieranie jakichkolwiek sklepów – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Georg Baetzing. (PAP)

Czytaj także