18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat!

Koszmarna katastrofa kolejowa. 30 osób nie żyje, wiele rannych

26.03.2021  14:21
Katastrofa kolejowa w Egipcie
Katastrofa kolejowa w Egipcie Fot: Planeta.pl

Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się w środkowym Egipcie. Lokalne media informują o 32 ofiarach śmiertelnych oraz co najmniej 66 rannych pasażerach.

Do zderzenia doszło w pobliżu miasta Tahta, na południu Egiptu. Z dotychczasowych informacji wynika, że w wypadku zginęły co najmniej 32 osoby. Około 70 pasażerów odniosło obrażenia.

Służby ratunkowe poinformowały o wysłaniu 49 karetek na miejsce zdarzenia. W szpitalach ogłoszono stan podwyższonej gotowości.

Zderzenie pociągów w Egipcie

Jak przekazały egipskie władze, do wypadku doszło po aktywacji hamulców awaryjnych przez nieznane osoby. Pociąg gwałtownie stracił prędkość, co spowodowało, że drugi z impetem uderzył w niego z tyłu. Prokuratura wszczęła śledztwo wyjaśniające sprawę.

Pociągi zderzyły się podczas jazdy z niezbyt dużą prędkością, co doprowadziło do zniszczenia dwóch wagonów i do przewrócenia się trzeciego – przekazały egipskie władze Reuterowi.

Egipt ma jedną z największych oraz najstarszych sieci kolejowych. Wypadki w regionie zdarzają się dość często, lecz tak poważne katastrofy kolejowe są rzadkością.

Czytaj także
Przeczytaj więcej