18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poddani płaczą

Koszmarnie pogarszający się stan zdrowia królowej Elżbiety II

14.10.2021  12:08
Królowa Elżbieta II choruje
Królowa Elżbieta II choruje Fot: Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II jest ukochaną władczynią Brytyjczyków i żywym symbolem ich kraju. Niestety, od czasu śmierci ukochanego męża, księcia Filipa — jej stan zdrowia również szybko się pogarsza. Poddani są zrozpaczeni.

Królowa Elżbieta II nie ma łatwego życia. Mimo tego, że jest już bardzo leciwa, władczyni spędza każdą chwilę na świeczniku. Liczne obowiązki zmuszają ją do częstych aktywności społecznych. Teraz jest to jeszcze bardziej trudne niż zazwyczaj. W końcu u jej boku nie ma już Żelaznego Księcia.

Królowa Elżbieta II choruje

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami doprowadziła królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę — zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło — ona niemalże się załamała.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II wyraźnie się pogarsza. Bacznie obserwujący swoją monarchinię poddani zauważyli, że na oficjalnych spotkaniach zaczęła się ona pojawiać z laską, a dodatkowo wyraźnie schudła. Elżbieta II jest już co prawda w bardzo zaawansowanym wieku, ma już 95 lat, ale do tej pory nigdy nie narzekała na problemy zdrowotne. Przeciwnie, wydawała się okazem witalności.

Niedawno fotoreporterzy "przyłapali" władczynie z drewnianym kijkiem w Opactwie Westminsterskim. Królowa mimo jawnej niedogodności poruszała się całkiem swobodnie, a laska towarzyszyła jej aż do momentu, kiedy zajęła swoje miejsce w ławce.

Pałac Buckingham odmówił komentarza w sprawie pogarszającego się stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Gdyby przytrafiło się jej nieszczęście, na tronie zasiadłby książę Karol, który jest najdłużej "czekającym" na koronę monarchą w historii. 

logo Tu się dzieje