18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec panowania?

Koszmarny stan zdrowia królowej Elżbiety II

22.03.2022  11:56
Krytyczny stan zdrowia królowej Elżbiety II
Krytyczny stan zdrowia królowej Elżbiety II Fot: Joe Giddens/Press Association/East News

Królowa Elżbieta II jest ukochaną władczynią Brytyjczyków i żywym symbolem ich kraju. Niestety, od śmierci męża, księcia Filipa - jej stan zdrowia się pogarsza. Z pewnością trwająca w Ukrainie wojna również nie podnosi jej na duchu.

Królowa Elżbieta II nie ma łatwego życia. Mimo tego, że jest już bardzo leciwa, władczyni spędza każdą chwilę na świeczniku. Liczne obowiązki zmuszają ją do częstych aktywności społecznych. Teraz jest to jeszcze bardziej trudne niż zazwyczaj. W końcu u jej boku nie ma już Żelaznego Księcia.

Królowa Elżbieta II w coraz gorszym stanie

Śmierć księcia Filipa na chwilę przed jego setnymi urodzinami doprowadziła królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę — zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie małżonek królowej zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło — ona niemalże się załamała.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II wyraźnie się pogarsza. Bacznie obserwujący swoją monarchinię poddani zauważyli, że na oficjalnych spotkaniach zaczęła się ona pojawiać z laską, a dodatkowo wyraźnie schudła. Elżbieta II jest już co prawda w bardzo zaawansowanym wieku, niewiele lat dzieli ją od 100. urodzin, ale do tej pory nigdy nie narzekała na problemy zdrowotne. Przeciwnie, wydawała się okazem witalności.

Teraz doniesienia mówią o tym, że władczyni przez większość czasu musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Monarchini odwołuje swój udział w wielu wydarzeniach, gdyż jest to dla niej zawstydzające. Zawsze była znana z gigantycznej samodzielności.

Pałac Buckingham odmówił komentarza w sprawie pogarszającego się stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Gdyby przytrafiło się jej nieszczęście, na tronie zasiadłby książę Karol, który jest najdłużej "czekającym" na koronę monarchą w historii.