18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mały porywacz

Kot zaatakował pilota. Samolot lądował awaryjnie

Bartłomiej Ciepielewski
03.03.2021  19:51
Kot zaatakował pilota samolotu
Kot zaatakował pilota samolotu Fot: Seregraff/Shutterstock

Pilot Boeinga 737 należącego do linii lotniczych Tarco Avitation został zaatakowany przez kota. Zwierzę było na tyle agresywne, że załoga podjęła decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Samolot pasażerski Boeing 737 musiał awaryjnie lądować na sudańskim lotnisku Khartoum International Airport. Jak poinformował portal Al-Sudani, do kokpitu dostał się kot, który brutalnie zaatakował pilota.

Nieproszony gość na pokładzie samolotu

Załoga próbowała powstrzymać rozwścieczone zwierzę, lecz próby uspokojenia kota nie przyniosły żadnego skutku. Pilot podjął decyzją o zawróceniu samolotu.

Wstępne dochodzenie wykazało, że nieproszony pasażer dostał się na pokład w trakcie prac porządkowych lub przeglądu technicznego samolotu. Media nie poinformowały o tym, czy zwierzę miało właściciela oraz ilu pasażerów znajdowało się na pokładzie samolotu.

Nie jest to jedyna sytuacja, w której koty próbowały porwać samolot. Podobny incydent miał miejsce w 2012 roku, kiedy to przebywający na pokładzie kot uciekł ze swojego transportera i wdarł się do kokpitu, gdzie zaatakował załogę samolotu.

Kilka lat temu kot przypadkowo uruchomił silnik samolotu pasażerskiego z Rijadu do Hongkongu. W wyniku incydentu na chwilę przed startem podróż została odwołana.