18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapanował terror

Kozi gang przejął ulice. Mieszkańcy w szoku

Bartłomiej Ciepielewski
17.12.2020  19:37
Kozi gang atakuje
Kozi gang atakuje Fot: so vv/Shutterstock

Na ulicach tureckiego miasteczka Nevşehir zapanował chaos. Zbiegłe z gospodarstwa kozy demolowały miasto, a nawet zaatakowały mieszkańców.

Pandemiczne obostrzenia opustoszyły ulice miast na całym świecie. Gdy ludzie siedzą w domach, władzę powoli przejmują zwierzęta. Do niecodziennych wydarzeń doszło w miasteczku Nevşehir.

Gang, w skład którego wchodziły cztery owce i koza podbił ulice miasta, siejąc spustoszenie. Próbę przepłoszenia zwierząt nieskutecznie podjęli strażnicy. Pod ratuszem kilku przechodniów zostało zaatakowanych przez niesforną kozę.

Kozy wykradły się z zagrody

Zaginionych zwierząt poszukiwał właściciel, który zgłosił sprawę w urzędzie gminy. Jak tłumaczył, kozy zbiegły po tym, jak wiatr otworzył ogrodzenie. Do sytuacji odniósł się lokalny oficer ochrony.

Kiedy przyszedłem do pracy wczesnym rankiem, zastanawiałem się co tu robią owce i koza. Zgłosiliśmy ten fakt odpowiednim służbom, które zabrały zwierzęta, a następnie przekazały je właścicielowi - przekazał stróż prawa.

Gospodarz jeszcze tego samego dnia odzyskał wszystkie zguby. Destrukcyjna działalność koziego gangu została jak na razie powstrzymana.