18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jesteśmy zagrożeni?

Rosja znalazła pretekst do ataku na Polskę? PADŁY SROGIE OSKARŻENIA

19.06.2022  17:09
Polska zagrożona? Kreml oskarża
Polska zagrożona? Kreml oskarża Fot: TASS Host Photo Agency/Associated Press/East News

Rosja po raz kolejny oskarża Polskę i przedstawia tezy bez pokrycia. Szerzą antypolską propagandę, bo szukają pretekstu do ataku?

Wojna w Ukrainie trwa już cztery miesiące, zamiast planowanych kilku dni. Kto wygrywa? To ciężko ocenić. Rosjanie stale niszczą kolejne miejscowości i mordują ludzi, a Ukraińcy wspierani przez Zachód bronią zaciekle swych terytoriów. Prezydent Wołodymir Zełenski już ogłosił, że ani myśli oddać południa Ukrainy, co zapewne nie spodobało się Kremlowi.

Kreml zaś wygłasza kolejne kuriozalne teorie. Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej podało właśnie na przykład, że w "specjalnej operacji" przeciw ich siłom stanęły aż 64 kraje. Rzecznik ministerstwa Igor Konaszenkow podał dokładne wyliczenia i ogłosił, że Polska jest najbardziej zaangażowanym militarnie krajem wspierającym Ukrainę.

Polscy żołnierze walczą w Ukrainie?

Jak donosi rosyjska agencja informacyjna TASS, powołując się na słowa rosyjskiego polityka, z Polski na front w Ukrainie ruszyło najwięcej spośród wszystkich zaangażowanych żołnierzy. MON Rosji policzył, że za Ukrainę walczyć poszło aż 1831 polskich najemników, z czego 378 zostało zabitych, a dokładnie 272 wróciło do kraju.

W sumie - zdaniem Rosjan - do Ukraińców przyłączyć się miało blisko 7 tysięcy żołnierzy z 64 państw. Około 2000 z nich zostało ich zdaniem zabitych. Szef rosyjskiego MON nie przedstawił oczywiście żadnych dowodów na swoje rewelacje.

Polska zagrożona?

Pamiętajmy jednak, że Rosja wielokrotnie powtarzała, iż wysłanie sił przez kraje Zachodu do Ukrainy skutkować będzie odwetem i atakiem na owe państwa. Dziś publicznie mówią o wsparciu Ukraińców, głównie z Polski. Dodatkowo w ostatnim czasie nasiliła się antypolska propaganda i pogróżki wobec naszego kraju. Czy to oznacza, że nie jesteśmy bezpieczni?

Czytaj także