18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal?

Król Karol III ZŁAMAŁ PROTOKÓŁ! Powodem była kobieta

11.09.2022  14:16
Król Karol III złamał protokół
Król Karol III złamał protokół Fot: Rex Features/East News

Król Karol III złamał protokół już w pierwszych chwilach swojego panowania na Wyspach Brytyjskich? Powodem tego była rozemocjonowana fanka nowego monarchy.

Światem wstrząsnęła informacja o tym, że królowa Elżbieta II, która od 70 lat zasiadała na tronie Wielkiej Brytanii, odeszła. Ciesząca się żelaznym zdrowiem władczyni zgasła w ciągu kilku godzin i dołączyła do swojego ukochanego męża - księcia Filipa.

Teraz królem został jej najstarszy syn, książę Karol, który był najdłużej czekającym na tron następcą w historii. Wraz z odejściem królowej Elżbiety II zdecydowanie kończy się na Wyspach Brytyjskich pewna epoka. Tym samym zaczyna się też panowanie króla Karola III, który obejmuje tron po 70-tce. Jak się okazało, jeszcze przed koronacją złamał protokół!

Król Karol III już złamał protokół. Wszystko przez kobietę!

Król Karol III spotkał się z tłumem Brytyjczyków świętujących jego sukcesję po śmierci królowej Elżbiety II. Pod Pałacem Buckingham doszło do zaskakującej sytuacji: nieznana kobieta nagle pocałowała władcę. To duże naruszenie, a wręcz złamanie protokołu!

Nagranie zdarzenia błyskawicznie obiegło sieć. Wiadomo już, kim jest emocjonalna wielbicielka brytyjskiego monarchy. Bohaterką zamieszania okazała się 73-letnia Janny Assiminios. Mieszkanka północnego Londynu powiedziała w rozmowie z CNN, że zareagowała spontanicznie i nie miała zamiaru wprowadzać króla z zakłopotanie. Karol jednak dobrze poradził sobie z tą sytuacją i zareagował z klasą, jak przystało na króla.

Wiem, że to było bezczelne, ale po prostu musiałam. Chciałam tylko uścisnąć mu dłoń, ale kiedy wziął moją rękę, pomyślałam, że spytam, czy mogę go pocałować. Powiedział, że nie ma nic przeciwko i pocałowałam go w policzek

- powiedziała Janny.

Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że robi coś niestosownego. Według przyjętych zasad w czasie publicznych spotkań poddanym nie wolno dotykać przedstawicieli rodziny królewskiej, obejmować ich ani podawać ręki na powitanie. Kontakt może nastąpić jedynie wtedy, gdy zainicjuje go członek monarchii.

Czyżby Karol nie zamierzał sztywno trzymać się protokołu?