18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mściwy król

Król Karol III Okrutny? BEZLITOŚNIE WYKLUCZYŁ SYNA

19.09.2022  13:29
Król Karol III mści się na synu?
Król Karol III mści się na synu? Fot: Chris Jackson/Press Association/East News

Do nowego króla Wielkiej Brytanii przylgnie przydomek "mściwy" bądź "okrutny"? Swe rządy zaczyna od bezlitosnego WYKLUCZENIA własnego syna!

Wielką Brytanię czekają gigantyczne zmiany po śmierci królowej Elżbiety II. Niektórzy obawiają się, że rządy króla Karola III (wcześniej księcia Walii, najstarszego syna zmarłej monarchini), mogą doprowadzić do upadku monarchii i sprowadzić gromy na ród Windsorów. Mężczyzna długo czekał na swą kolej, jest wprawdzie oddany tradycji, lubi jednak łamać zasady i często miast rozumem, kieruje się uczuciami. A to w brytyjskiej rodzinie królewskiej zdecydowanie nie jest mile widziane.

I choć ponoć Karol jest człowiekiem niezwykle uczuciowym i wrażliwym na krzywdę innych ludzi, ma też twarde zasady, a najbliższych traktuje bardzo chłodno. Najlepszym przykładem jest jego wieloletni już konflikt z młodszym synem, księciem Harrym. Teraz, chwilę przed pogrzebem byłej królowej i zaledwie kilka dni po przejęciu władzy, Karol postanowił pokazać potomkowi, że to on rządzi, a dla zbuntowanego młodzieńca nie ma przy nim zbyt wiele miejsca.

Król Karol III upokorzył syna?

W niedzielę 18 września, na dzień przed pogrzebem zmarłej królowej Elżbiety II, nowy król wydał kolację dla przybyłych do Wielkiej Brytanii przywódców innych państw. "Kolacja stulecia" zgromadziła w pałacu Buckingham około tysiąca osób, w tym wiele osobistości, prezydentów, monarchów i oficjeli, a także członków najbliższej rodziny Karola III.

Co ważne, na uroczystości, która miała charakter państwowy, zabrakło księcia Harry'ego. Nie dlatego, że nie chciał, a dlatego, że jego ojciec sobie tego nie życzył. Sytuacja okazała się na tyle nieprzyjemna, że młodszy syn nowego króla i jego żona (Meghan Markle), zaproszenie na uroczystość otrzymali. Jak jednak donoszą brytyjskie media, Karol III zażądał wycofania zaproszenia i nalegał, by jego syn się w pałacu nie pojawiał.

Harry odcięty od rodziny. Karol III dostanie przydomek "okrutny"?

Przedstawiciele króla już zdążyli podać oficjalny powód nieobecności Harry'ego, tłumacząc, że na kolację zaproszeni zostali wyłącznie pracujący członkowie rodziny królewskiej. Pytanie tylko, dlaczego książę i księżna zostali zaproszeni, a później, dosłownie w ostatniej chwili, ich nazwiska wykreślono z listy? Śmierdzi tu wielka niekonsekwencją. Czyżby ktoś chciał ich upokorzyć? Właśnie tak sprawę komentują dziś zaskoczeni sytuacją Brytyjczycy.