18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziadzio się nie cacka

Król Karol III odbierze royalsom tytuły? Rodzina królewska w szoku

Wojciech Kozicki
22.09.2022  14:32
Król Karol III odbierze royalsom tytuły? Rodzina królewska w szoku
Król Karol III odbierze royalsom tytuły? Rodzina królewska w szoku Fot: Rex Features/East News/Tim Rooke/Shutterstock

Królowa Elżbieta II nie żyje, a nowy król Karol III już robi ostre porządki w rodzinie królewskiej. Brytyjskie tabloidy ujawniają, że niektórzy członkowie królewskiego rodu być może nie dostaną oficjalnych tytułów i przywilejów. Dzieci Harry’ego i Meghan Markle wyklęte przez króla Karola?

Szokujące zmiany w rodzinie królewskiej. Ledwo odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II, a król Karol II zasiadł na tronie, to już jest gotowy do podejmowania kontrowersyjnych decyzji. Po śmierci monarchini zmieniły się tytuły niektórych członków rodziny królewskiej. Nowe tytuły otrzymali m.in. William i Kate, którzy od tego czasu są księciem i księżną Walii i Kornwalii. Tymczasem dzieci dzieci Meghan Markleniekoniecznie będą funkcjonowały jako książę i księżniczka jak chciała królowa Elżbieta II. Nowy król nie lubi Liliber i Archiego?

Król Karol III kontra księżę William i Meghan Markle. Pierwsze decyzje

Jak przypomina Pudelek, „ zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez króla Jerzego V tytuły książąt i księżniczek dostają bowiem dzieci i wnukowie panującego monarchy. Brytyjskie media lata temuo pisały, że dzieci Harry’ego i Meghan Markle nie będą „royalsami”, ale królowa Elżbieta II w 2012 roku specjalnym rozporządzeniem nadała im tytuły "Ich królewskich Wysokości". Jej decyzja może jednak zostać zmieniona przez nowego króla.

Vanity Fair ujawnia, że nowy król Karol III może nie utrzymać decyzji królowej w mocy. Tym samym dzieci ając tytuły książąt, nie dostaną żadnych przywilejów. Zaczynają się czystki i roszady w rodzinie królewskiej.

Miał to być swoisty kompromis pomiędzy żądaniami Sussexów a stanowiskiem monarchii. Media przekonywały, że "książę i księżniczka brzmią dobrze w USA", ale z racji tego, że dzieci nie będą włączone w szeregi pracujących royalsów, nie powinny być tytułowane "ich książęcymi wysokościami", a co za tym idzie, nie należy im się również państwowa ochrona - nad którą ubolewali Harry i Meghan – wyjaśnia Pudelek.

Czym książę Harry i Meghan Markle podpadli królowi. Książka księcia Harry’ego zamierza wydać kontrowersyjną książkę ujawniającą mroczne sekrety rodziny królewskiej. Harry i Meghan wraz z platformą Netflix zamierzają nakręcić dokument o swojej miłości. Nieoficjalnie mówi się, że król Karol III utemperuje ich, odbierając tytuły ich dzieciom.

Wygląda na to, że król Karol III się nie cacka i może to zrobić. Dowód? Niezgodził się, aby jego skompromitowany brat książę Andrzej założył mundur wiceadmirała Royal Navy na ostatnie czuwanie po śmierci matki. Stracil przywileje i nie będzie dworzaninem.

Brytyjski tabloid "The Sun" podaje, że Archie i Lilibet nie zostaną uznani za książęce wysokości, ponieważ po rezygnacji Meghan i Harry'ego z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, oni również nie mogą pracować na rzecz monarchii. Z perspektywy royalsów nie ma więc najmniejszej potrzeby, by dołączyli oficjalnie do struktury. Oznaczałoby to, że podatnicy musieliby sfinansować przysługujące im przywileje w zamian za... nic - wyjaśnia Co za Tydzień.