18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poruszające

Królowa Elżbieta II ABDYKUJE?! Koniec pewnej epoki

14.04.2021  17:17
Królowa Elżbieta II abdykuje?
Królowa Elżbieta II abdykuje? Fot: AP/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II po śmierci swojego ukochanego męża, księcia Filipa, porzuci tron brytyjski? Czy 95-letnia monarchini abdykuje? Oczy całego świata są aktualnie skierowane wyłącznie na władczynię Wysp Brytyjskich.

Panowanie królowej Elżbiety II na Wyspach Brytyjskich jest już rekordowo długie. Cały naród bardzo kocha swoją królową i nie wyobraża sobie świata, w którym jej zabraknie. Tymczasem chodzą słuchy o tym, że monarchini po śmierci małżonka może nawet abdykować...

Książę Filip nie żyje i ta śmierć wiele w monarchii brytyjskiej zmieniła. Królowa Elżbieta II, która pozostawała z nim w związku małżeńskim od 73 lat, jest w krytycznym stanie. Wszyscy zauważają, że do tej pory ciesząca się żelaznym zdrowiem monarchini momentalnie się załamała. Czy 95-letnia królowa przetrwa śmierć ukochanego?

Wszystko zaczęło się od niewinnej choroby księcia Filipa. Infekcja zaatakowała męża władczyni i znacznie go osłabiła, a ostatecznie sprawiła nawet, że monarcha zmarł na niedługą chwilę przed swoimi 100. urodzinami. To musiał być dodatkowy cios dla Elżbiety II. Czyżby, teraz kiedy zabrakło jej największego przyjaciela, sojusznika i doradcy - władczyni zamierzała oddać koronę kolejnemu pokoleniu?

Czy królowa Elżbieta II abdykuje?

Królowa Elżbieta II nie jest też już okazem zdrowia i każde psychiczne załamanie może być dla niej trudne do przeżycia. Trudno wyobrazić sobie, że w tym stanie będzie dalej zdolna władać wielkim krajem. Spekulacje, które od lat przekazywane były z ust do ust - teraz zaczynają nabierać realnych kształtów.

Królowa Elżbieta II z powodu wieku i chorób nie jest już tak aktywna, jak to miało miejsce dawniej. Jest za to bardzo rozsądnym władcą, który dostrzega własne ograniczenia - dlatego abdykacja na rzecz swojego syna Karola lub wnuka Williama - zaczyna być czymś prawdopodobnym. Chociaż brytyjska prasa jest prawie pewna, że królowa zrezygnuje z dalszego dzierżenia korony, innego zdania są osoby z jej bliskiego otoczenia.

Elżbieta II nigdy nie abdykuje, ponieważ poczucie obowiązku, odpowiedzialności i publicznej służby są mocno w niej zakorzenione, tak jak były w Filipie

- mówił magazynowi "People" tajemniczy informator.

Z całą pewnością, gdyby królowa Elżbieta II zrezygnowała z dalszego zasiadania na tronie, byłoby to wielkie wydarzenie i koniec pewnej epoki. Wyobrażacie sobie Wielką Brytanię, którą włada król, a nie królowa?