18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom

Królowa Elżbieta II ODDAJE TRON?! Wojna to za dużo?

14.03.2022  15:37
Królowa Elżbieta II odda tron w ręce potomka?
Królowa Elżbieta II odda tron w ręce potomka? Fot: STEVE PARSONS/AFP/East News

Królowa Elżbieta II jest symbolem Wielkiej Brytanii, ale jednocześnie jej wiek wskazuje na większą potrzebę odpoczynku. W obliczu wojny w Ukrainie królowa ma dość i być może zdecyduje się na przekazanie tronu w młodsze ręce kolejnego króla.

Królowa Elżbieta II podejmie decyzję, która złamie serce Brytyjczykom? Wygląda na to, że książę William lub jego ojciec książę Karol już niedługo przejmie tron Wielkiej Brytanii. Prawdą jest jednak, że nikt nie chce, by królowa już oddała tron - ona pozostaje wielkim symbolem Wysp Brytyjskich.

Niestety, ostatnia tragedia, która spadła na rodzinę królewską, doprowadziła królową Elżbietę II do krytycznego stanuW Anglii coraz częściej mówi się o tym, że kiedy Elżbieta II przestanie być królową - schedę po niej przejmie najstarszy wnuk lub jej pierworodny syn. To byłby wielki zwrot akcji w historii monarchii brytyjskiej.

Kiedy zmarł żelazny książę pozostawił swoją żonę w wielkiej rozpaczy. Niewiele po odejściu małżonka Elżbieta II przechodziła tym samym nadzwyczaj trudne chwile. Od tego momentu na Wyspach Brytyjskich coraz częściej spekuluje się na temat przyszłości monarchii. Jest nawet prawdopodobne, że królowa zdecyduje się na abdykację.

Tym bardziej że współczesny świat jest bardziej niż trudny. U schyłku panowania Elżbiety II wybuchła w Europie wojna, a zaatakowana Ukraina może bardzo obciążać starszą głowę monarchini.

Królowa Elżbieta II ODDA TRON?!

Książę William, mimo niewygodnych faktów na swój temat, od lat przygotowuje się do roli króla, tak samo, jak jego ojciec książę Karol. Obaj są równie mocno prawdopodobnymi kandydatami do tronu. Z całą pewnością nie będzie się sprzeciwiał decyzji swojej babci, która dla całego rodu jest wielkim autorytetem.

"Królowa uznała, że lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpiła, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny" - wyznał jakiś czas temu tabloidowi "In Touch" jeden z informatorów.

Myślicie, że taka właśnie będzie wola władczyni Wysp Brytyjskich?

Czytaj także